Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan igyak, hogy ne így...

Hogyan igyak, hogy ne így hasson rajtam az alkohol?

Figyelt kérdés

Még csak most ismerkedek az alkohol fogyasztással, és szeretném okosan csinálni.

Valahogy nem azt vártam az alkoholtól, amit képzeltem. Tudom, amikor alkohol nélkül szabadulok fel, nagyon hülye vagyok (jó értelemben) és humoros. Eddig amikor ittam, inkább gátolva éreztem magam, nem tudtam olyan gyorsasággal és azt válaszolni, amit szerettem volna, sok részletre nem figyeltem, úgymond csak sodródtam az árral, nem fogtam fel éppen mi történik, homályos volt az egész világ előttem.


Lehet azért, mert más-más fajta alkohol másként hat a szervezetünkre, és az sem mindegy mit mire iszunk?



2017. szept. 3. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ne igyál ha nem bírod, nem veszítesz vele semmit. Gondolom gyerek vagy még.
2017. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, egyébként nem mindenkinek kell inni, valakinek kimondottan nem ajánlott. Aki jobban érzi magát, felszabadult, mégis kulturált tud maradni, az igyon én amondó vagyok, persze az se csináljon belőle rendszert.

Egyébként igen, másképp hat más-más alkoholos ital, ezt én is tapasztaltam. Én pl. a pálinkától nem tudok normálisan beszélni, meg-meg botlik a nyelvem (de ezt észreveszem, a tudatom úgymond "tiszta", és tök idegesít, hogy ezt hallom), viszont teljesen felpörgök tőle, nincs olyan távolság, amit ne tudnék ekkor legyalogolni, túlzottan lelkes vagyok stb. Bortól vagyok olyan felszabadult, mint te józanul (irigyellek és ez remélem így is marad), lelazulok tőle, sokat beszélek, jó kedvem van, jól érzem magam. Sörtől teljesen bepunnyadok, csöndben vagyok, csak nézek magam elé, ugyanakkor jól érzem magam. Pezsgő az, amit mindig elkerülök, soha az életben nem verekedtem, senkire nem szoktam rátámadni még szóban sem, de a pezsgőtől kötekedek, így 2x előfordult ez, hogy tök idegen emberekkel kötekedtem, (hál' Istennek tolerálták és nem vertek el, valszeg a testi adottságaim miatt inkább rám hagyták, bár simán eltudtak volna verni és meg is érdemeltem volna) észrevettem, hogy nem szabad innom pezsgőt és azóta sosem iszom.

Tehát mindezt felmérve pálinkából csak 1 max. 2 kupicával szoktam inni, borból pedig pár pohárral, a többi pedig maradjon a boltokban.


Ha még 10-en éves vagy, akkor fog még ez ám alakulni, nem feltétlen marad ez így! Ahogy az sem, hogy józanul ennyire felszabadult tudsz lenni (sajnos). Sőt az is előfordulhat, hogy még spiccesen sem (részégen az ember csak hever vagy néz maga elé, tévesen rámondják a spicces állapotra is). Na azoknak (ahogy a spiccesen viselkedni nem tudóknak és/vagy búbánatosaknak) egyáltalán nem kell inniuk, mert kár beléjük! Viszont elképesztően bosszantó és lehangoló tud lenni egy ilyen ember egy olyan társaságban, ahol kulturáltan(!) alkoholt fogyasztanak.

2017. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Furcsa, mert én (is) a sörtől érzem magam kábának, szédülök, ha meg mellé iszom valami erőset, akkor pláne. Bort igaz, hogy nem ittam nagy mennyiségben, de amennyit ittam, attól jókedvem lett, nem szédültem egyáltalán. Viszont az is érdekes, hogy amikor csak erősebbet ittam (kb.30%-osat), akkor azt nem éreztem meg, max jobb kedvem lett tőle.
2017. szept. 5. 11:31
 4/4 anonim ***** válasza:
A komlótól van, attól "álmosodsz el", pl. az összes nyugi-tea alapja is a komló.
2017. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!