Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért ítélik el azt aki iszik?

Miért ítélik el azt aki iszik?

Figyelt kérdés

Sokszor azt is beskatulyázzák aki például néha megiszik egy sört vagy épp fröccsöt, közben meg semmi problémája nincs az alkohollal.

Vagy az fáj az embereknek, hogy jobban érzik magukat tőle, mármint akik isznak néha?


Azt megértem, ha egy totál alkoholistára nem épp kedvesen néznek, de az aki mértékkel iszik azt miért kell egy lapon említeni, főleg, ha sokszor nem is ismerik.


Én is havi 2-3 alkalommal megyek kocsmába pár sört inni, de már hallottam vissza, hogy újabb kocsmatöltelék... Most ez ennyire fájhat pár mebernek, vagy épp csak az zavarja őket, hogy én költök ilyesmire, és nem boltban veszem meg olcsóbban a sört stb?



2017. aug. 31. 00:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Mert az emberek többsége azt gondolja,ha más gyertyáját elfújja a sajátja fényesebben világít.
2017. aug. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Az első frappánsan megfogalmazta. Sok ember ilyen. Jobbnak érzi magát, ha beszólhat az igazán szolidnak nevezhető sörfogyasztásodra... Főleg Magyarországon, alkoholfogyasztásban elég jók vagyunk. Illetve túl jók.


Az is lehet, hogy igen, az zavarja őket, hogy nem boltban veszed olcsón. Ilyen típus is van. Nincs határa, hogy mibe ne kötnének bele egyesek. Ha arra költesz, amire ő nem (mivel nem az ő pénzéből teszed, pont semmi köze hozzá), de nekem beszólt már egy morózus alak azért, mert a tavaszi napsütésben mosolyogva sétáltam az utcán. Tényleg nincs határ. Ne törődj velük!

2017. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom faluról van szó. Bármit teszel, úgyis lesz olyan akinek szúrja a szémet. Mindig kell valaki akivel foglalkozhatnak, ugyanis a saját életükkel nem tudnak, mert nincs mivel, üres.
2017. aug. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
szúrja a szemét*
2017. aug. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

Miért te nem ítéled a drogosokat pl. ? ha nem is ítélet vagy azt mondod, hogy nem érdekel pl., közömbös számodra, negatív. De ha úgy hozná az élet, akkor te szívesen lennél vele egy légtérben, dolgoznál vele, élnél vele, haladnál vele, tudnál számítani rá, megbíznál benne, boldogulnátok vajon ?

Na hát, ezért ítélik el az emberek azt aki piál, valaki kimondja, valaki meg nem és meg tartja magának.

2017. aug. 31. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem az a baj, ha isznak.

Hanem az amit részegen csinálnak.

Amikor üvöltve vonulnak végig a buszon/villamoson/városon.

Amikor ordítva vitatkoznak egy nemlétező személlyel.

Amikor lehánynak, bevizelnek, beszarnak és ez szerintük (akkor épp) teljesen normális.

2017. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok családot tett tönkre az alkoholizmus, sokan a saját bőrükön tapasztalták, hogy milyen egy ilyen emberrel élni. És mindegyik úgy kezdődött, hogy először csak hetente járt kocsmába ..Szóval sokan a saját rossz tapasztalatuk miatt ítélik el.

De vannak akik csak simán ellenzik, ők nem isznak, nem is hiányzik nekik, el sem tudják képzelni miért jó ez, miért jár valaki kocsmába stb.

Nem vagyunk egyformák.

Ha neked így jó, akkor ne foglalkozz vele mit mondanak.

2017. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Mert aki kocsmába jár az általában rendszeres alkoholfogyasztó, és a társaság/közönség is ott általában kimeríti az orvosi definícióját az alkoholizmusnak (ami sokkal kevesebb, mint amit az emberek általában alkoholizmusnak hisznek).

A havi 2-3 alkalom nem sok, de a miliő ahol csinálod, idővel rávihet arra az útra, amikor átléped a küszöböt, ezeket a beszólásokat vedd figyelemfelhívásnak, hogy ne lépd át a határmezsgyét. Az alkoholisták általában hazudnak a fogyasztott mennyiségről, főleg ha csesztetik is őket miatta, így senki sem bízik benne, hogy valóban csak hetente iszik. Ha nem inged ne vedd magadra, különben akinek valóban van alkoholproblémája, azzal szemben tényleg drasztikusan kell fellépni, mert a szép szó falrahányt borsó...

2017. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 L.. István ***** válasza:
47%
Figyelj: szard le, hogy mások mit mondanak/gondolnak rólad. Te tudod az igazat, a többi nem számít. Én kocsmafüggő vagyok, volt, hogy hónapokig nem ittam de akkor is bejártam kólát inni a törzshelyemre, biztos voltak akik azt hitték, hogy piáltam mert láttak ki-be menni, de tettem rá. Tedd te is azt.
2017. aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes én ezt pont fordítva látom.

Mármint a ki néz le kit kérdést.

2017. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!