Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Árthat valamit hogyha 16évesen...

Árthat valamit hogyha 16évesen minden vacsora mellé megiszok egy deciliter minöségi vörösbort? 16f

Figyelt kérdés

2017. szept. 4. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2017. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Egészségedre!
2017. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
75%
Árthat? :D Pont hogy egészségesebb leszel.
2017. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, hogy a te szervezeted hogyan reagál az alkoholra.

Vannak benne értékes csersavak, meg antioxidánsok, de gyümölcscukor és alkohol is, ami azért kevésbé egészséges, befolyásolja más ételek felszívódását és hasznosulását, stb.


És tudom, hogy kis mennyiség, meg minden, de könnyű rászokni. Szigorú értelemben véve bármennyi alkohol rendszeres fogyasztása alkoholizmusnak számít.


Szóval én nem merném kijelenteni hogy egyértelműen egészséges és semmi baj nincs vele. próbáld ki, és figyeld, hogy hogyan reagál a szervezeted. Ha tényleg semmi bajod nincs, akkor csináld.

2017. szept. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:
84%
@4: a legtöbb minőségi vörödborban pont nulla a cukortartalom, ritkában 1-4 g/l. Emiatt kár aggódnia bárkinek.
2017. szept. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha jó hajlamod van rá, akkor idejében kezded az alkoholizmust. Tizenévesnek semmi szüksége erre.


A "napi egy pohár bor egészséges" állítás az utóbbi években egyre inkább megdőlni látszik. Néhány antioxidánsnak lehet nyomnyi jótékony hatási, egyébként csak a krónikus piálgatás előszobája.

2017. szept. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
minden nap egy pohár bor = alkoholizmus!
2017. szept. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Mojjo ***** válasza:
90%
@7: Akkor nem láttál még alkoholistát. (Ami mondjuk kifejezetten jó. Maradjon is így.)
2017. szept. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem kell minden vacsora mellé. Illetve nem értem 16 évesen miért kellene? Ünnepélyesebb alkalmakkor nyugodtan, de hétköznap ihatsz viuet, gyümölcslevet is.
2017. szept. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Rendbe köszönöm ezt azért kérdeztem mert az edgyik haverom azt mondta hogy csak pozitiv hatása van de akkor nem fogok inni amugy sem izlik !
2017. szept. 5. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!