Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Olyan whisky-t keresek, amely...

Szaki19 kérdése:

Olyan whisky-t keresek, amely magában is iható, és maximum 4-5 ezer forint. Valaki?

Figyelt kérdés
2017. szept. 9. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ballantine's Brazil

Én egyszerűen imádom,4200-4300 azthiszem

2017. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
92%

Bármelyik bourbon, amit ennyiért találsz, kivéve a Joe Garrett.


A többi whiskyfajta ebben az árban általában kispórolt blended whisky, ami elég gyérül teljesít az áráért, és borzasztóan ízlésfüggő, hogy ki melyiket nem utálja. (A bourbönt is lehet utálni, de újabban minél olcsóbb, annál seízűbb, olajosabb, édeskésebb.)


Akcióban esetleg találhatsz 5-ért Johnnie Walker rye finish-t (fehér címkés) vagy Grant's sherry finish-t (zöld), azok nem rosszak.


Esetleg ha fél literessel is beéred, akkor Chivas 12, Ballantine's 12 előfordul ennyiért.


Persze amúgy majdnem minden whisky iható, ha adsz neki pár csepp vizet és lassan nyammogsz rajta, csak nem biztos, hogy ezt akarod.



(A Ballantine's Brasil viszont nem whisky, hanem egy olyan limelikőr, amiben abszolút semmi whiskyízt nem érezni. Kb. olyan, minta vodka címén triple sec-et vennél, mert hát „narancsos vodka”.)

2017. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

almás jim beam 5000ert


erezni a whiskeyt es az almat is, sztem jo

2017. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem vagyok nagy whiskey-s amúgy,eddig csak Ballantines-kólát ittam,de azt se sokat.Azt hallottam hogy a kezdő whiskey-seknek nem ajánlják magában a scotch-okat,csak a bourbonokat,és azokon belül elvileg a kanadai whiskey-knek kellemes ízük van.

2017. szept. 9. 16:56
 5/6 Phoney ***** válasza:
61%

Sok olyan scotch van, ami kezdőnek is tökéletes, csak a skótok 10e Ft alatt egyre kevésbé csinálnak bármi értelmeset.

A kanadai whiskyk sem igazán jobbak, max. azoknak ajánlanám kezdésként, akik szeretik a vodkát. (Mert gyakran olyanok, mintha egy üveg vodkát egy kis whiskyvel ízesítettek volna. A Crown Royal mondjuk egész jó, de az 7e körül kezdődik.)

A bourbon egyébként egy amerikai (USA-beli) whiskyfajta, a kanadai whisky teljesen más dolog.

2017. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bármelyiket meg lehet inni magában is, amúgy is bűn szerintem keverni.
2017. szept. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!