Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hűtőt keresnék 20....

Grimes919 kérdése:

Processzor hűtőt keresnék 20. 000 forint körül maximum. Nagyobb játékok közbe többször felmelegszik, gondolom a gyári hűtő miatt mert az nem ér valami sokat. Mit tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Processzor hűtő?
2017. márc. 9. 21:03
1 2
 1/11 Kránitz Ádám ***** válasza:

Egyáltalán milyen procira?

Mekkora méretben?

2017. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

1. proci pontos neve? Nem mindegy a foglalat, mire rakod rá

2. gépház pontos neve? nem mindegy mekkora hűtő fér rá.


Lehet egy jobb minőségű gépház meg 4-5 ezres hűtő többet segít rajta, mint egy drága (+ a nagy léghűtésnek kell külön áram is, így a táp is kérdéses).

2017. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lord Hidan ***** válasza:
100%

#2 Mégis miért kéne külön áram?????? 8 pines csatlakozót kéne dugni a hűtőbordába? Vagy hirtelen egy vagy max 2 ventillátor elkezd 2V-nál többet fogyasztani?

Ezen most szépen kiakadtam

2017. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MGéza ***** válasza:

#2: Ki ne találjuk már a hülyeséget! A max TDP egy hűtő esetében nem azt jelenti, hogy mennyi áramot fogyaszt, hanem a hűtési képességét jellemzi! Ne vezessük tévútra a kérdezőket!

Kérdező: alapesetben nem k-s procira húzás nélkül egy 10k alatti hűtő is elég szokott lenni, Alpenföhn Ben Nevis például.

2017. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gábor_79 ***** válasza:
100%

Fú megtaláltam. Biztos erre gondolt. Bár ezen csak 6 tűs VGA csatlakozó tápellátás van [link]

és/vagy

[link]

2017. márc. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kránitz Ádám ***** válasza:

Aztán mi a ráknak arra 6 pines csatlakozó?

Az az egy 4 pines venticsatlakozó abból a szempontból jó, hogyha jól beállítod akkor a friss levegőt/meleget ("amelyikhez" teszed) a proci melegedésével egyre inkább mozgassa...


De minek rá az a csatlakozó ami így hirtelen nekem úgy tűnik, hogy vagy egy Type C-s USB vagy egy Micro USB?

2017. márc. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gábor_79 ***** válasza:
Micro USB-re tippeltem, de az is a review alapján. [link] Van valami célszoftver hozzá, amivel színeket lehet állítani meg egyebet. Elsőre mint a Corsair link ugrott be [link]
2017. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gábor_79 ***** válasza:
Nem lehet olyan rossz, mert tegnap ahogy olvastam az összehasonlításokat, a Noctua Nh-D15-nél például hatékonyabb insane módban. És 9 centis venti van rajta.
2017. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A processzor az egy intel core i7 4790!
2017. márc. 13. 21:28
 10/11 MGéza ***** válasza:
Akkor amit a 4-es hozzászólásban említettem pont jó lenne neked.
2017. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!