Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinka mennyire másnaposító...

Pálinka mennyire másnaposító ital? (jó minőségű)

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindegy? Igyad, utána már úgy se fog számítani.
2017. nov. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Jobban meglátszik, mint a 8 általános...
2017. nov. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
wtf milyen válaszok vannak itt... megy a report.
2017. nov. 16. 15:06
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha valóban jó minöségü, gyümölcsböl megfelelöen elöállított házipálinka, akkor megfelelö mennyiségü víz bevitele mellett a "másnaposító" hatása alacsony. Persze ha nem kevered mással. De az, hogy mennyire, egyénfüggö is.
2017. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Minél többet iszol belőle annál jobban mint ahogy ez minden alkoholra jellemző. Egy felestől biztos nem leszel másnapos. De mivel tömény.ital így a válasz röviden: NAGYON ☺
2017. nov. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Én sosem voltam tőle másnapos.

Ha jobban belegondolok, én csak bortól és Hubitól voltam másnapos.

2017. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
nem szoktam nagyon másnapos lenni bármennyire is ütöm ki magam,de a haveromék 70fokos székely acetonos-metiles kerités-szaggatója az gyilkos.
2017. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Ugye, tudni kéne, hogy mitől lehetsz másnapos.

Ha iszol mellé rendesen folyadékot, el tudod kerülni a másnaposságot.

2017. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Phoney ***** válasza:
66%

Igazából nagyon megszokásfüggő, hogy kinek melyik fajta tömény okoz másnaposságot, ez alól szinte csak a vodka kivétel valamennyire, mert abban ugye alig van egyéb, mint víz és etanol. Ha összeszedsz egy-két tucat véleményt a különböző italok kedvelőitől, hogy mi okoz másnaposságot és mi nem, akkor nem kapsz értelmezhető eredményt. Kiváló pálinkánál sem garantált, hogy másnap reggel nem szakad szét a fejed, ha sokat iszol. Ahogy 15 ezres cognactól is lehet nagyon másnaposnak lenni, akkor is, ha iszod mellé a vizet.


Másrészt, a mai köztudatban még igen ködös fogalom a „jó minőségű pálinka”. A házi „ezcsak gyümőcsbővan” és a bolti „prémium kategóriás” pálinkák közt sem ritka az olyan, ami egyáltalán nem jó, csak hát sokan nem ittak még jobbat, szóval „ilyennek kell szeretni”.


Azt sem árt tudni, hogy a másnaposság nem egy konkrét jelenség, hanem minden olyan rossz közérzeti következmény halmaza, ami a tegnapi ivásból származik. Kiszáradás, kialvatlanság, a bomlástermékek okozta rosszullét, gyomorpanaszok, vitaminhiány, stb. Ezért nem egyezik az sem, hogy kinek mi a másnaposság legrosszabb eleme. Könnyen szövegel az, aki sok vízzel soha semennyire nem másnapos, de ő vagy huszonéves, vagy nagyon szerencsés.

2017. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lódoki válasza:
49%
Az ismertebb főzdék termékeiben nem fogsz csalódni! Ha szereted a jó pálinkát és kulturáltan fogyasztod (grappás pohár,szobahőmérséklet,2 cl apró kortyokban ízlelgetve), nem leszel másnapos! A legfontosabb, hogy nem keverjük más alkohollal! Így egy este 0,5 litert is el lehet fogyasztani anélkül, hogy bajod lenne! Semmivel sem károsabb, mint tíz sör vagy 2 liter rozé, sőt!
2017. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!