Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen rövid italt vegyek?

Milyen rövid italt vegyek?

Figyelt kérdés
Kicsit komplexebb a kérdésem: Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e egyes rövideknek eltérő hatása (nyílván a normál hatásán kívül)? Pl.: régebben ittam whiskyt, olyan 2,3-3dl lehetett. (talán még bort is ittam mellé keveset de nem biztos). És nagyon jól voltam, kifejezetten energikusnak éreztem magam, beb*szásom során hasonlóan még nem igazán éreztem magam. Chivas regal volt a whisky. Csak azért kérdezem, hogy másnak is volt-e ilyen, vagy van esetleg a whiskyben olyan anyag, mint a vörösborban, ami hangulatjavító is vagy bármi? Mert döntenem kéne az elég drága whisky meg az olcsóbb vodka közt.

2017. dec. 3. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hátha arra kell hogy beb*szni, akkor jó az olcsó is.

Ha jól akarod érezni magad akkor jobb a minőségi pia.

(Egy alkesztől hallottam, azért iszik olcsó piát mert úgyis kiokádja.)

2017. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attól érezted úgy magad, hogy whiskyt ittál. Lehet, ha ott és akkor vodkát ittál volna ugyanazt érzed.
2017. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Esetleg az lehet h 40%-os a whisky, a vodka meg 37,5%...

És igaz, hogy a whiskytől nem leszek/nem annyira másnapos?

És még annyi, hogy akkor nem éri meg megvenni a drága whiskyt?

2017. dec. 3. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam több embertől hogy a whiskytől ritka agresszívek lesznek, míg más piától soha nem azok. Én őszintén tömények közt nem nagyon érzek különbseget a berugás terén. A bor meg a sör az már más. A tömények mindig az aktuális kedvem erősítik fel. Ha jó kedvem van még jobb lesz, ha rossz akkor még rosszabb. A bortól jellemzően eleinte hamar sokkal jobb kedvem lesz aztán egyszer csak mélyzuhanás és sokkal rosszabb mint amilyen alapból volt. A sörtől meg szép lassan egyre jobb kedvem lesz és nem érzek olyan zuhanást mint a bornál.
2017. dec. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vodka az az ital amitől a legkevesbé másnapos az ember, mivel az nem tartalmaz semmi egyebet mint etil alkoholt és vizet. Kérdés hogy szereted-e a whiskyt kortyolgatni, vagy csak lehúzod, esetleg bekeverve iszod. Ha szereted kortyolgatni megéri azt venni, ha csak lehúzod akkor semmi képp sem. Ha kevered akkor max. akkor ha jobban szereted mondjuk a whisky-kólát vagy whisky-gyömbért mint a vodka-narancsot. Bár ha Chivast tervezel venni azt én már nem keverném be üdítővel, arra jó a Piros Johnnie.
2017. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad a szokásos royal, bár nem tudom pl. a bols mennyivel jobb,és érdemes-e azt, vagy standard russiant venni, a finnlandia drága.
2017. dec. 4. 11:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Mind1 mit iszol de elalvás előtt igyál meg 1L-1.5L vizet és nem leszel másnapos. Amúgy ha a töményet keversz szénsavas cuccal jobban üt állítólag.
2017. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. dec. 4. 22:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon rövidet!
2017. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!