Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholista vagyok, ha többszö...

Alkoholista vagyok, ha többször is iszom egyedül rosszkedvemben?

Figyelt kérdés

Régebbi pszichológusom szekírozott folyamatosan, hogy függő vagyok meg bla bla, ezzel szemben az új csak azt mondta hogy egyenlőre nem gáz, ha nem rendszeres, pedig gyógyszerre iszom. Tudatában vagyok annak alapból h nem kéne innom, de a jelenlegi kilátástalanságomból (viszonylag rövid ciklus még, kb 1 hét) csak így tudok lelkileg szabadulni. Megpróbáltam külső cucc nélkül, de semmi nem változott, a problémaforrásra pedig rá vagyok utalva.

Azért is aggódom, mert amikor kivagyok, akkor a józanabb állapotomban is várom, hogy kiüthessem magam és ez eléggé megijeszt, tekintve, hogy közeli családban is több alkoholista volt.



2017. dec. 27. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha minden gondolatod a pia, akkor igen, elindultál a rossz úton.
2017. dec. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyedül iszol, vagy társaságban is?
2017. dec. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem 0-24ben csak az ivászaton jár az eszem, habár a tettlegesség gondolata mellett is szoktam vele poénkodni :/ Régebben, koleszos időkben társaságban ittam, habár vagyok annyira visszahúzódó, hogy egy 4-nél nagyobb fős társaságban az alkohol sem segített nagyon a megnyílásban (vagy legalábbis nem emlékszem rá-blackout), most új suliban vagyok, nincs kolesz, barátaim se nagyon akikkel el tudnék járni bárhova is, így kb csak egyedül, habár eddig 2x voltam kinnt inni az új osztálytársakkal is szeptember óta. Iskolában az, h fogyasztanék alkoholt eszembe se jut. Suli után, mielőtt hazaérnék akkor se, habár egyszer vettem egy 2l-es királylánykát "zugira" és 3 nap alatt el is fogyott mint fröccs. Szóval inkább egyedül akkor iszom amikor batár rossz kedvem van és nem tudom kontrollálni a helyzetet. Ez már akkor kóros? :/
2017. dec. 28. 00:20
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Az elso pszichomokusodat azert hagytad el, mert igazat mondott es szekalt, hogy allitsd le magad.

Urugyeket keresel az ivasra, es ahelyett, hogy eros lennel, picsogsz mint egy venasszony.

2017. dec. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Phoney ***** válasza:
74%

Ez olyasmi kérdés, mint hogy „skizofrén vagyok, ha többször is beszélek magamban?” Hát, lehet, csak ebből még nem derül ki.


A részletek alapján valszeg még nem vagy alkoholista, de ezzel az „akkor iszom amikor batár rossz kedvem van és nem tudom kontrollálni a helyzetet” dologgal borzasztóan veszélyes dologba kezdtél, mert az alkohol pontosan ezt a helyzetet teszi egyre rosszabbá. Az alkoholista általában azért nem tud végleg leállni, mert neki már garantáltan újra és újra eljön a pillanat, amikor „nem tudja kontrollálni a helyzetet”. Az alkoholistának az az egyik (ha nem a) legnagyobb baja, hogy ő már a normális mindennapi problémákat sem képes józanul elviselni. (És a józanon most nem azt értem, hogy „ma még nem ittam”, hanem a többnapos józanságot.)


Persze az ember inkább iszik, mint hogy megbolonduljon, és ez rövid távon akár működhet is, de csak olyan problémáknál, amikről tudod, hogy rövidesen maguktól véget érnek és utána nem kell innod. Ha viszont tévedtél (akár az időtartamban, akár abban, hogy utána már nem kell innod), akkor könnyen lehet, hogy életed végéig nem tudod majd abbahagyni.

2017. dec. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Volt egy pár hét évekkel ezelőtt, amikor olyan feszült voltam, hogy minden nap "innom kellett". A családunkban több alkoholista van, ezért én még időben kapcsolva abba hagytam ezt a tevékenységet. Évente egy-két alkalommal szoktam inni, de pár hónapja minden piát visszautasítok , hiszen látom, hogy az alkohol szellemileg-testileg leépít.
2017. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Akkor csináld úgy, hogy akkor ne igyál amikor rossz. Csak szórakozás közben, ismerősökkel. Ha szar a kedved, olvass egy jóféle könyvet, nézz meg egy filmet, sétálj a zöldben.
2017. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Mi ez a kilátástalan helyzet, amit csak ivással lehet megoldani? Ez rettentően gyenge karakterre utal, de ha leírod a helyzetedet lehet megváltozik a véleményem... Tégy próbára.
2017. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
LOL :D 19 éves vagyok és lány, amúgy is mentális betegségekkel kűzdöm amit a szüleim képtelenek megérteni és annak ellenére is hogy már egy rakásszor megbeszéltük, hogy nem szólnak bele az életembe, mivel nem értenek semmit, annak ellenére is piszkálnak. Amikor ezt a kérdést írtam akkor anyum a pánikrohamomra rávágta, h ő is rosszul van, aprítsam csak tovább a krumplit. Nagyon nyírtuk egymást idegileg, azon filóztam; hogy elköltözöm, de még sulis vagyok egy jó ideig így ez lehetetlen, rájuk vagyok utalva. Amúgy a tök más betegségemmel mentem kezelésre és a kérdésben említett terapeutámat is teljesen más ok miatt hagytam ott- az ő módszere konkrétan nekem nem volt előnyös és nem a függőség miatt váltottam le :D de tetszik ez a hibáztató komment :D mondjuk azóta összeszedtem magam, megint suli van, kevesebbet vagyok otthon, 12 napja lassan nem ittam semmi alkoholt, nem is hiányzik, az sos gyógyszereim is visszavettem, és most így egész chillbe van a család :D csak tényleg, ott és akkor nem bírtam volna ki azt épp ésszel h a szüleim le akartak beszélni arról h segítséget kérjek, mert az gyengeség meg stb és kegyetlenül rossz amikor olyan emberekre vagy ráutalva akik kb semmibe veszik a gyengeséged. Hálistennek most már jobb azóta, meg amúgy is kissé megijedtem, hogy ez az alkoholos kiútkeresés rendszeressé válik, ezért leraktam a piát és kb nem is gondolok rá annak ellenére, hogy simán tudnék inni :) mindenkinek köszi a választ :) még a picsogó vénasszonyosnak is, jót nevettem rajta :D
2018. jan. 7. 21:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szépnek tűnik, amit a január 7-i leveledben írsz, csak tartsd is be a jövőben! Az alkohol nem oldja meg a problémáinkat, csak elbutítja a tudatunkat!!! Kár lenne érted (mert értelmes fiatalnak tűnsz), ha élvhajhász férfiak martalékává válnál az éjszakai életben. Ui. a következő lépés ez lehetett volna...Állj talpra, légy öntudatos, legyenek barátnőid, barátaid. Sok boldogságot, szép napokat kívánok!
2018. máj. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!