Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholos italtól miért...

Alkoholos italtól miért leszel álmos?

Figyelt kérdés
Ha például buliban alkoholos italt iszok (legtöbbször vodkát, pálinkát vagy sört), akkor 1-2 órán belül álmos leszek. És ilyenkor nyilvánvalóan nem kellene álmosnak lennem. Mit lehetne tenni ez ellen? Ki mit szokott tenni, ha nála is van ilyen? :)

2018. jan. 14. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Mert a keletkező acetaldehid idegméreg, azaz romlani fognak az idegi folyamatok, amelyek az ébrenlétet fenntartják, kevesebb inger jut el az agyba.
2018. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nyilvánvaló, de ellene mit lehet tenni?
2018. jan. 14. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk ne igyal xd


Amugy nem tudom, en sok vizet iszok a pia melle. Ez segit altalaban alkohol illetve az almossag ellen is. Neha egy kavet is megiszok de ezzel csak ovatosan, attol fugg mit iszol, ha altalaban ha egyfajta piat iszol egesznap akkor meg oke, ha kevered a piakat akkor inkabb hanyagold a kavet is

2018. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom ajánlani hogy igyál vizet meg egyél mellé. Ez abban is segít hogy nem leszel tajrészeg egyből meg másnaposság ellen is jó, nekem legalábbis.
2018. jan. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
100%
Mert az alkohol egy nyugtatószer, és a nyugtatók ilyenek, hogy álmosnak lehet tőlük lenni. Ezt buliban általában úgy szokták megkerülni, hogy előbb eufóriáig isznak, majd utána további ivással fenn is tartják a buli végéig. Aki ehhez túl keveset iszik, az bealszik, aki túl sokat, az meg a mosdóban vezekel a porcelán oltár előtt.
2018. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én buli előtt inni szoktam egy kávét , aztán 10-11 körül még egy energiaitalt is ledöntök, így simán fenn vagyok 4-5ig is anélkül h álmos lennék. Mondjuk én csak a bortól szoktam álmosodni főleg akkor, ha fáradt is vagyok (korán keltem aznap, sok munka volt stb).
2018. jan. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!