Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen italtól frissülhet...

Milyen italtól frissülhet föl, aki nem ihat sem koffeines, sem alkoholos italokat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyömbér tea, és hűsít is
2013. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A zöld tea ha helyesen van elkészítve sokkal hosszabb távon tart ébren, mint egy kávé. Nézz utána annak, hogy hogyan lehet megfelelően elkészíteni.


Ha sima frissítőkre gondolsz, akkor limonádé, turmix, shake, smoothie ezer féle van.

2013. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mojitó -alkohol nélkül
2013. júl. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Phoney ***** válasza:
A zöld tea nem éppen koffeinmentes...
2013. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyógyteaák pl
2013. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nagyon szeretem a kávét, csak sajnos ritkán engedhetem meg magamnak, hogy iszom, mert nagyon megdobogtatja a szivem és amúgy is hajlamos vagyok "szívbajokra"(idegileg).

Irígylem azokat, akik ha fáradtak, csak isznak egy kávét és mintha kicserélték volna őket...Én ha kávét iszom, jobb lesz a koncentráló képességem, viszont utána ver a szivem kegyetlenül, meg remegek, teljesen lefáradok.Úgy látszik, én ilyen"fordított ember" vagyok..

Ezért próbálok keresni valami italt, ami szükség esetén felfrissítene, felébresztene, de nem bántja a szivet és az idegrendszert.

Az alkoholt szintén nem bírom.


Gyógyteákból melyiket ajánlanátok?Én a citromfüvet, kamillát, csalánt meg a hársfát ismerem.Azok nem dobnak fel, inkább nyugtatnak engem.Meg próbálkoztam régebben cickafarkfűvel, de kegyetlenül pocsék íze van!

2013. júl. 5. 09:40
 7/14 A kérdező kommentje:
A gyömbér nagyon jónak tűnik.Lehet őrölt gyömbérből is teát készíteni?Mert én most csak azt tudom beszerezni.
2013. júl. 5. 09:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy punjabi havertól tanultam ezt ; vékonyra szeletelt gyömbér, cardamon podscsak meggyűrve, fahély, szegfűszeg, méz , és tea kb 5 percig forralva, majd tejet beletöltve további 2-3 percig forralva. Én tej nélkül szeretem, és a teát ha kihagyod, még mindig nagyon finom íze van. A tea hejett talán egy kis vanilliát is lehetne bele tenni, nem látom miért ne menne szárított gyömbérrel is , bár nem próbáltam.

Egy másik , amit az arabok isznak nagy mennyiséggel, a fodormenta tea , cukorral, vagy mézzel. Mellékhatása ; szabályozza a vízháztartásodat a szervezetedben, jó a vesére, és a gyomorra.

A rózsabogyó tea is finom, és szárított rőzsalevelekből , vagy levendulából is nagyon érdekes, teákat lehet készíteni.

2013. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én sima, hideg csapvízbe szoktam citromot facsarni, a legfinomabb ebéd utáni frissítő. A múltkor meg kaptunk friss mentát, a férjem annak a leveleit forrázta le reggelihez, de az volt olyan finom! Köze nem volt a bolti mentateákhoz!
2013. júl. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szakmári László válasza:

100%-os Narancs-juice, vagy facsart narancs.

Ami nem tartalmaz édesítőt, állományjavítót vagy mesterséges színező anyagokat.


Nálam ez vált be, totál felébredek tőle.

(Néha, ha nem kívánok annyira savasat, akkor felhigítom felesben ásványvízzel a poharat.)

2013. júl. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!