Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Palackozástól számítva a...

Palackozástól számítva a fehér és rozéborokat hány éven belül ajánlott elfogyasztani? Jó tárolási körülmények mellett.

Figyelt kérdés
A különböző fehér, rozé és vörösboroknak mennyi az ideális fogyasztási kora ?
2018. jan. 18. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A reduktív technológiával készített borokat minél előbb, a legjobb egy éven belül. A Magyarországon kapható összes rozébor ezt a kategóriát erősíti ahogy az összes olyan fehérbor is amin nem jelzik hogy hordós érlelésű (jellemzően csavarzárasak ezek a borok manapság, de nem szükségszerűen).

A hordós érlelésű fehérborok sokkal tovább elállnak akár 5-7 évig.

A Tokaji Aszú évtizedekig fogyasztó.

2018. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Buf ***** válasza:

Az előttem szóló tökéletesen leírt mindent a rozé akár lehet jó is ha nem friss, én nem szeretem a friss borokat de egy túlérett az ízlik, de hozzáteszem az már egy szar rozénak számít.

Az édes fehérek (pl aszu) brutál sokáig elvannak, de csak az édes!

2018. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!