Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hamisítják a Tatratea-t?

Hamisítják a Tatratea-t?

Figyelt kérdés

Most vettem férjemnek születésnapjára egy üveg erdei gyümölcsöset, 62%-os. Vebshop-beól rendeltem, 8.000 Ft + a kiszállítás. Kb 6-7 évvel ezelőtt ittam ilyet egyszer, de úgy emlékszem, hogy akkor majdnem hanyat vágtam magam a gyönyörtől hogy mennyire finom. Most meg úgy érzem, mintha sima kevertet innék magasabb alkoholtartalommal. Ja, és persze nem kezdtük el vedelni, én csak egy kupicával ittam, de egy átlag pálinkánál ennyit már megérzek, ennél meg semmi.


Az üvegen volt zárjegy, sima, egyszerű, annyi van ráírva hogy "szeszesital" meg egy hosszú szám. De a neten láttam olyan képeket (többek közt a Tatratea hivatalos magyar weblapján), ahol a zárjegyen szép cirkalmas minta van. Meg egyáltalán lehetséges hogy egy szlovák italon magyar zárjegy van? Nem értek ehhez.


Szerintetek átvágtak, vagy csak az ízlésem változott?



2018. febr. 9. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Titkos, hogy mit rendeltem?
2018. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
*rendeltél
2018. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Phoney ***** válasza:
100%

Az íze:

6-7 év különbséggel ugyanaz az ital sokkal kevésbé finomnak is tűnhet, ráadásul sajnos az is lehet, hogy azóta gyengébb minőségben gyártják. Egyáltalán nem ritka, hogy évtizedes távlatokban egy konkrét márkás ital stílusa, minősége észrevehetően változzon.

A Tatratea azért eleve nem olyan szintű ital, hogy az ember hanyatt vágja magát a gyönyörtől – lehet, hogy akkoriban pont nagyon betalált a hangulatodba, vagy azóta fejlődött az ízlésed, esetleg mindkettő.


Az ereje:

Egy kereskedelmi forgalomba került italnál az alkoholtartalom lesz az utolsó, amit elcsalnak. Olyan állapotban voltál, hogy nem érezted meg, van ez így.


A zárjegy:

A szeszadót mindig ott kell megfizetni, ahol árulják, így csak ugyanolyan kék magyar zárjegy lehet rajta, mint amilyen a többi tömény szeszesitalon (a pálinka kivételével, aminek külön rózsaszín zárjegye van).

2018. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így vagyok a fehér, édes Martinival.

8-10 éve elájultam tőle, imádtam, manapság meg semmi különös ízét nem érzek, ezért töröltem is a kedvenceim közül.

Változik az ember ízlése ...

2018. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
de azért figyelitek milyen tipikus magyar mentalitás, biztos hamis, elcsalták, más a rossz, nem velem a hiba, fel sem merül hogy esetleg én éreztem máshogy régen...oké a végén halvány kérdésként dereng de nyilván annyira bizonytalan a kérdező ha felteszi kérdésként hogy nagyon. talán a legtöbb ember azt az eufórikus élményt hiányolja ami elsőként/ piálása korábbi szakaszában érte fiatalabb korában és ami az évek előrehaladtával már tényleg nem olyan. és ez nem megszokás kérdése, tényleg máshogy reagál a szervezet különböző korban
2018. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez egy olyan oldal, ahol bármit megkérdezhet az ember olyan emberektől, akiknek van tapasztalata a témában. Nyilván ezért is írtam le minden körülményt részletesen, hogy megfelelő válaszokat kapjak, és a végén odaírtam hogy talán az én ízlésem változott, MERT HA BIZTOS LENNÉK BENNE HOGY NEM ÍGY VAN, AKKOR NEM PAZARLOM ARRA AZ IDŐM, HOGY IDE ÍRJAM A KÉRDÉST.

De ha azt a kérdést tettem volna fel, hogy "szerintetek változott az ízlésem?" Szerinten hányan tudtak volna válaszolni rá???

2018. febr. 11. 08:34
 7/8 A kérdező kommentje:
Okostojás
2018. febr. 11. 08:35
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Barom.
2018. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!