Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha sok volt a sör, titeket is...

Ha sok volt a sör, titeket is durván meghajt reggel?

Figyelt kérdés
Mitől lehet?
2018. febr. 15. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Hasmenésre gondolsz ? Akkor itt az ideje hogy leállj a sörreljó kis vastagbél gyulladás lehet belőle
2018. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen
2018. febr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem teljesen hasmenés, mert ritkán több kettőnél, de nem zavartatja magát akkor se, ha jókat kajálok közben, és inkább csak a rendszeres (de nem sörözés környékén történő) joghurteszegetés szokta hol nullázni, hol enyhíteni, de van, hogy semmi változás akkor se. Ezzel azért viszonylag jól korrelál. Meg persze a chips meg elég sokféle ilyen sós, száraz bármi: attól víz+"zacc", általában kettőnél több még reggel-délelőtt, aztán persze rajtaütésszerűen helyreáll a rend (ha a gyengülést nem számítjuk). Fontos infó lehet még, hogy nem szeretek másnaposnak lenni, és annyit nem alkoholizálok, hogy ne oldja meg a másnaposság kérdését a jó folyadékpótlás (gyümölcslevek, víz, néha cukormentes üdítők). De ha elmulasztom, és húz is a fejem, akkor is simán változatlan a helyzet reggel, csak még ki is vagyok száradva, és igen ajánlott legalább valami izotóniás ital jellegűt összedobni és kortyolgatni, meg könnyen emészthető reggeliben gondolkodni, és akkor délre ismét kutya bajom.


Semmi mást nem szoktam inni, csak a kedvenc sörömet. Volt, hogy márkát váltottam, és egyrészt nem élveztem semelyik másikat, másrészt reggel hasonló tűzerővel köszöntöttük a napot.

2018. febr. 15. 09:59
 4/10 anonim ***** válasza:
A sör ugyebár sörélesztő gombákkal történt erjesztés következménye. Mindenféle szűrés után is maradnak benne életképes gombaspórák, amelyek aztán a belekben 37°-on kicsiráznak és szaporodnak, megerjesztik a béltartalom számukra hasznosítható anyagait (széndioxid fejlesztés közben és a vastagbél falának ilyen ingerlésével kész is a hasmenés.
2018. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivel minőségi sört fogyasztok, ilyesmi még nem fordult elő. Ez csak a mosléknál megtörténhet.
2018. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
kerüllyed a kukoricadarás serököt
2018. febr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
en is fosok reggelente, de eddig sose gondoltam hogy a sortol lehet... lehet valamelyik este ki kene probalni hogy nem iszok.
2018. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel minőségi sört fogyasztok, ilyesmi még nem fordult elő. Ez csak a mosléknál megtörténhet."


Nem a minőség, hanem a mennyiség számít. 1500 forintos tököm tudja milyen sörtől is volt másnap hasmenésem, ha megszaladt velem a ló.

2018. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem az ár a fontos, hanem a minőség.
2018. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, sörházban várásolt, neves, drága és külföldi sör, nyilván egy pancsolt szemét, ugye?


És ha megiszok egy kőbambit akkor sem lesz hasmenésem, Kettőtől se. Háromtól se. Akkor az minőségi sör?

2018. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!