Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik whiskey-t válasszam?

Melyik whiskey-t válasszam?

Figyelt kérdés
Kezdő whiskey fogyasztó vagyok, ismerkedem a témával, szeretnék valami minőségibb italt is megkóstolni, kicsit kiszakadni a Chivas Regal (12 év), Famous Grouse, Grants, Red Label világából. Alapvetően relatív nagy különbségeket vélek felfedezni egyes fajták között, a fentebb felsorolt listából a Chivas Regal volt az egyértelműen legjobb a maga erősebb füstösségével, számomra kicsit hordó ízével. A legrosszabb élményem pedig a Red Label volt, ihatatlannak pedig a Ballantines-t éreztem. Szeretnék 10.000 - 15.000 Ft magasságában olyan whiskey-t venni, ami ízében hozhat különleges változást és egy magamfajta kezdő fogyasztónak is megfelelő lehet. A Glenlivet-ről olvastam rengeteg pozitív véleményt, nektek mi a véleményetek ebben az árkategóriában mit kellene vennem?

2018. febr. 26. 19:14
 1/5 anonim válasza:
Bushmills Malt 10 éves szerintem finom Whiskey megéri megkóstolni
2018. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs nagy tapasztalatom benne, de nekem is a Chivas Regal jött be anno és a Ballentines ingyen se kéne, de a Glenlivet óta az előzőnek sincs esélye. A Glen Engin is tetszett, a Glenkinchi nem.

A Glenlivetet még szagolgatni is hatalmas élmény számomra, az aromáit mintha nekem találták volna ki. Pedig csak a fiatalját ittam, mielőtt anyagilag mélyrepülésbe kezdtem volna s az ital nálam nem olyan nagy prioritású, így nem került rá sor az érettebbre.

2018. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában ami más perspektívát adhat az a Laphroaig és a Talisker. Mindkettő rendkívül füstös, már-már füstölt szalonnát idézően. Kevésbé durva különbségért meg lehet kirándulni Japánba, a Nikka alap whisky-jei beleférnek ebbe az árkategóriába.
2018. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit mesélnél arról, hogy mit tartottál a Ballantinesban ihatatlannak, a Red Labelben szörnyűnek?


A fenti Laphroaig ajánlással abszolút nem értek egyet, biztosan lefolyótisztítónak gondolnád:D Mert az az igazán füstös, nem a Chivas :D Bruichladdich, Talisker már inkább szóba jöhetnek. Nikkát is bőven kapsz ennyiért, ha érdekel a japán világ.


Glenlivetért én nem vagyok oda, nekem már túl kommersz ízvilágú. De ez azt is jelenti, hogy az általad kóstoltakhoz az fog a legközelebb állni.

2018. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

A mai Chivas12-höz képest kb. bármelyik malátawhisky tud pluszt mutatni. A Glenlivet tényleg olyan egyszerű és visszafogott, hogy összességében nem karakteresebb a Chivas12-nél, de azért finomabb nála. Csak mondjuk ennyi pénzért már van más is. Azért dicsérik olyan sokan, mert elég egyszerű ahhoz, hogy az is meg tudja inni, aki még sose ivott whiskyt, illetve mert olyan elterjedt, hogy sokan csak ezt az egy whiskyt ismerik 10ezer fölött.


Másrészt viszont nem muszáj füstbombát választanod ahhoz, hogy érdekesebb whiskyt kapj, van élet a tőzegen túl is. Nemcsak a Laphroaig, de a Talisker is túlzás lehet elsőnek. Én pl. a Chivasnál jóval füstösebb whiskyket is ismertem már, mikor megvettem a Talisker 10-et, de az első 3-4 kóstolásnál így sem tudtam élvezni.


Pl. egy Cragganmore 12 tökéletes akkor, ha az eddigiekhez képest pluszt akarsz ízben, de nem feltétlenül tőzegbombát.


Ha nem feltétlenül akarsz a skótoknál maradni, akkor nagyon hasonló stílusban nyugodtan próbálhatsz japánokat is. Blended whiskyben pl. kimondottan értelmesebb dolgokat produkálnak, mint a skótok.

2018. febr. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!