Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik whiskey-t válasszam?

Melyik whiskey-t válasszam?

Figyelt kérdés

Jack Daniel's Gentleman Jack Whiskey 0,7L 40%

Johnnie Walker Black Label Whiskey 0,7L 40%


ezek kb. egy árkategóriában vannak

kinek mi a véleménye róluk?


red labelt már ittam az nem nagyon nem ízlett de állítólag a black sokkal jobb


sima jack daniels-t is ittam(kocka üveges) az ízlett hasonlít erre a gentleman-ra?



2016. dec. 22. 15:49
 1/10 A kérdező kommentje:
-nem
2016. dec. 22. 15:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a black label ritkaságnak számít, én azt választanám
2016. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Phoney ***** válasza:
100%

A kettő közül inkább a JW Black. (A JW Red tényleg eléggé lecsúszott változat. Teljesen érthető, ha az nem ízlik.)


A Gentleman Jack nem kimondottan érdekesebb vagy karakteresebb a Jack No.7-től, inkább csak lágyabb nála. De ha neked a Jack No.7 is elég karakteres, akkor nem fogsz csalódni ebben sem.

2016. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 ede1219 ***** válasza:
69%

Ez kb. olyan, hogy almát vagy körtét egyél-e?!


Nem lehet egy Bourbon-t egy Scotch-al összehasonlítani!

2016. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:
71%

ede1219:

Akkor nem lehet, ha az ember az egyiket nem szereti. A kérdező viszont még nem tudja, milyen fajta whiskyket nem szeret.


Ha egy finom körte és vízízű alma között kell választani, akkor lehet, hogy nem a körte-alma ellentét lesz a szempont.

2016. dec. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gentleman Jacket-et még nem ittam, de ha abból indulok ki amit mások mondanak, hogy csak lágyabb a már amúgy is nagyon lágy old no 7-nél, de semmivel sem karakteresebb, ami nagyon hiányzik a Jackből, akkor inkább a Johnnie Blacket választanám, mert azt viszont már ittam, és az igen lágy selymes, de mellette karakteres is. Ég és föld a különbség a Black label és a csípős, karcos Red Label közt.
2016. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan a Black Label-re voksolnék.
2016. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Jack jobban bejön.
2016. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem akarok nyelvtannáci lenni, de a két ital között a különbség ott kezdődik, hogy a Jack whiskey, a Johnnie pedig whisky.
2016. dec. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
67%

ma 14:15

Nem akarok tanárbácsi lenni, de ez csak egy reklámfogás az 1950-es évekből, amit azért találtak ki a skótok, hogy a scotch és a bourbon közti különbséget sujkolják az amerikai vásárlóknál. Azelőtt senki nem mondott ilyen hülyeséget, hogy a whisky és a whiskey nem ugyanat jelenti, de szerencsére azóta sem övezi általános tisztelet ezt a mondvacsinált szabályt.


Bővebben: [link]

2016. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!