Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen részegnek lenni?

Milyen részegnek lenni?

Figyelt kérdés

14 vagyok. Még nem tervezek egy jó ideig alkoholt inni. De csak úgy kíváncsiságból szeretném azért tudni, hogy milyen érzés részegnek lenni. És ennek vannak úgynevezett fokozatai, ha jól tudom. Ezek milyenek? És kb mennyi után hánysz? Továbbá mikor van az hogy úgymond jó részegnek lenni?

Normális válaszokat légyszi, ilyeneket ne, hogy próbáld ki és majd megtudod.



2018. márc. 16. 13:15
 1/7 anonim válasza:

Személyenként változó ki hogy bírja a piát.

Részegnek lenni nem túl jó lenni, mivel felszabadulnak a gátlásaid és sokkal bátrabb leszel mint úgy egyébként lenni szoktál. Ezért is szokták mondani hogy a részeg emberek őszinték és hogy sok hülyeséget csinálnak ilyen állapotban.

Ha annyit iszol hogy feloldódj és jobb hangulatod legyen azzal semmi probléma sincs és például egy buli alkalmával igen is jót tesz mivel ellazulsz és segít hogy tényleg önfeledten jól érezd magad.


Nyilván minél többet iszol annál sz*rabb a helyzet. Eleinte hánysz, de ha még ezekután is iszol akkor fenn áll az alkoholmérgezés veszélye aminek nem részletezem a további következményeit.


Arra tényleg figyelj oda hogy először tényleg keveset igyál és tapasztald ki hogy neked mi a megfelelő mérték. Igyál light-osabb, kevesebb alkoholtartalmú italokat, semmiképp sem egy tömény vodkával kezd el úgymond az "ivást".

2018. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Sok fokozata van, és mindenkinél más, van akinél pár fázis teljesen kimarad, vagy nem éppen ugyanabban a sorrendben következik be. Vagy egy adott embernél is eltér aszerint, hogy mennyire fáradt, vagy mennyit evett előtte.


Másnaposség, fejfájás - erősen alkatfüggő, van akinek 2 pohár is megárt, de van aki össze iszik mindent, mégis simán megússza, durvább másnaposság nélkül.


Fokozatok, a fent írtak figyelembe vételével, kizárólag tájékoztató jelleggel:

-Jó kedved van, sokat beszélsz

-Kötekedsz, veszekszel

-Táncolni van kedved

-Bölcsnek érzed magad

-Bátornak hiszed magad

-Énekelni van kedved

-Világfájdalmad van

-Álmos leszel

-Elalszol


Ezek valamelyike vagy ezekből több dolog következhet be, ha iszol.

2018. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még csak annyi, hogy ti mikor voltatok (ha egyáltalán voltatok) először részegek?
2018. márc. 16. 16:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Én (#2) csak egyetemista koromban rúgtam be először, de nem 18 évesen kezdtem az egyetemet, akkor már 26 éves voltam.
2018. márc. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hmm, ha nem ettem soha életemben csokit, hogy mondanád el, hogy milyen a csoki íze?

Ez ugyanez a kategória, persze rá lehet mondani, hogy édes stb, de az éppen nem pont ugyanaz.


nem mondom, hogy próbáld ki ennyi idősen, de majd úgy is elsz olyan korszakod valszeg mikor haverokkal, barátokkal isztok, akkor úgy is emg fogod tudni.

2018. márc. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy 16 évesen rúgtam be először. Egy jó tanács: ha úgy döntesz, hogy kipróbálod a piát, semmiképp se nyilvános helyen és csak közeli barátokkal, akikben bízol!


Amúgy meg Noé amikor elültette az első szőlőtőkét négy állat vérébe mártotta a gyökerét: birka, oroszlán, majom és disznó. Ezek valamelyikéhez fogsz hasonlatossá válni (jómagam egyfajta birkával kevert majom szoktam lenni).

2018. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A részegségnek tényleg vannak fokozatai, a legenyhébb a csiccsentés. Ilyenkor picit szédülsz, minden apróságon nevetsz, lényegében felszabadultabbnak érzed magad. Ez a legjobb fokozat, ilyenkor érzed magad a legjobban, ekkor jó a részegség és ez után még másnapos se vagy annyira. A következő fokozat, mikor megiszol még fele ennyit kb, amennyit eddig ittál. Ekkor már húz le a fejed és annyira szédülsz h akár az egyensúly érzéked is elveszted. Ha még többet iszol, akkor hányni fogsz és az már emberfüggő, hogy emlékszel e vagy sem. A hányás után valószínűleg bealszol.

Én 16 évesen hánytam először alkoholtól és arra az estére alig emlékszem, ezért ajánlom, hogy közeli barátokkal részegedj le, akik vigyáznak rád..

2018. ápr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!