Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Jim Beam és a Jack Daniels...

A Jim Beam és a Jack Daniels között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Az megvan, hogy 2 külön márka, de ízben mennyiben tér el az egyik a másiktól? Mert a Jim nem igazan jött be.

2018. máj. 1. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A Soproni és a Borsodi között mi a különbség?
2018. máj. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

“ízben mennyiben tér el az egyik a másiktól?”

Koszonom.

2018. máj. 2. 07:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy kicsit.
2018. máj. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Mindkettőt fogyasztottam, de soha nrm hasonlítottam össze.


Itt egy cikk:

[link]


Mindkettő alapanyaga tök ugyanaz, de a Jim Beam alkoholfoka magasabb, többet van fahordóban, ettől fásabb az íze (ez nemes tulajdonság, ettől patinánsabb). Ugyanakkor a Jack Daniels a nagyobb név, a legtöbb ember elött ennek van nagyobb presztízse, az alacsonyabb alkoholfoka miatt "selymesebb".

2018. máj. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alap fehér címkés Jim Beam ugyanúgy 40%-os mint az alap Jack old no 7, a cikkben fehete Jim van, az 43%-os. Amúgy a fehér Jim Beam kb. olyan színvonal mint a Jack old no 7 csak olcsóbban, a fekete meg Jack áron megy de határozottan jobb. A Jack egyetlen nagy előnye hogy nagyon könnyen csúszik, lágy de ugyanakkor a karaktere kb. 0 és a korty egy bizonyos pontján vizesnek is hat. A mostani fehér Jim már valamivel karakteresebb de kicsit kevésbé lágy mint a Jack. A Fekete meg sokkal karakteresebb, több íz megjelenik és 43% alkoholtartalma ellenére is szépen csúszik.
2018. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Phoney ***** válasza:
100%

Igaz, hogy a Jim Beam Black még ma is kimondottan jobb a Jack D no.7-nél, de utoljára akkor volt kimondottan karakteres, amikor még a régi változatot árulták belőle. Ez az új "Extra Aged" elég lebutított lett a régihez képest.

Mondjuk ettől függetlenül a mai fehér címkés Jim Beam is utoléri a JD-t; alapvetően elég hasonló, de olajosabb. Már ez sem az a a vaskos, határozott (és ezért sokak által utált) bourbon, mint ami pár éve.

2018. máj. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Phoney én az új black-ből még nem is ittam, tavaly egyszer intersparba a régiek utolsó darabjait 5 ezerért adták akkor vettem több üveggel, arra gondoltam mikor a véleményem írtam, de jó tudni hogy az új már nem olyan jó :)
2018. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!