Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jaigert, whiskeyt és hasonló...

Jaigert, whiskeyt és hasonló szeszeket hogyan szokás inni?

Figyelt kérdés
Egyből le kell nyelni vagy a szájban tartani egy kicsit és ízlelgetni, mint a borokat? Hogy van az, hogy sokakat nem zavar a keserű íz?

2018. máj. 6. 23:59
1 2
 1/13 Egy ork ***** válasza:
91%
Nem teljesen mindegy hogyan iszod? Úgy idd, ahogy jól esik. Ha le akarod húzni, akkor húzd le, ha lassacskán iszogatnád, akkor tégy úgy!
2018. máj. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Én speciel utálom a whisky-t magában, ezért csak kólával iszom, a Jäger mehet magában is, de ez teljesen egyénfüggő ki hogyan issza, nincsen rá etikett vagy ilyesmi.
2018. máj. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
A te korodban sehogy.
2018. máj. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
A Jager és a whisky kicsit sem hasonló ital.
2018. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaeger: mélyfagyasztott, vagy jégpohárba szobahőmérsékletű italt beletöltöd, és iszod

Whiskey: széles whiskey-s pohárba jégkockát teszel és a szobahőmérsékletű italt rátöltöd. Ilyenkor hozta elő az aromáját a hideg-meleg keveredése. Én legalábbis így szeretem

Sokan behűtik magát az italt, de véleményem szerint az nem hozza elő úgy az ízeket. Bár szimplán beb@$zni az is megteszi.

2018. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Ja, én szoktam ízlelgetni mielőtt lenyelem, amikor iszogatunk. Ha buli van, akkor az első hármat ízlelgetem, a többit csak borítom magamba 😎
2018. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#3: Köszönöm szépen, felnőtt ember vagyok!
2018. máj. 7. 14:10
 8/13 A kérdező kommentje:
#5: Köszönöm a válaszod! A Jaigert próbáltam már úgy, hogy mélyfagyasztva iszom, de ugyanolyan keserű és számomra emiatt ihatatlan. Nem tudom mit csinálok rosszul, mert a család többi tagja szerint meg baromira jó íze van.
2018. máj. 7. 14:12
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Sem a Jäger, sem a whiskey nem keserű. Én utálom a keserű italokat (mivel nagy kávérajongó vagyok, ez okoz nehézségeket, de megoldom :D), Unicummal a világból ki lehetne kergetni, de a Jäger inkább pokolian szirupos, egy jó whiskey viszont kicsit sem keserű, gondolom... Én csak whiskyt iszom, de az e betű csak nem okoz akkora különbséget, no persze, nagy az eltérés a különböző fajták között. Igyál gyümölcsöset, ami illatos és kicsit sem keserű :)

Ha a te ízlelőbimbóid még az enyémnél is érzékenyebbek a keserű ízre, akkor igyál málnaszörpöt, nincs azzal baj :D Bocs, de tényleg, ha nem jön be az ital, ne idd vagy keverd, ahogy mondták, de az lehetőleg ne egy igazán minőségi ital legyen, abba kár a kóla.


Szerintem úgy kell inni, ahogy akarod. Én sosem hagytam, hogy konvenciók befolyásoljanak az ivásban. Én a kedvenc whiskymet először is szagolgatom, mert maga a tökély már az illata is, majd szép lassan megiszom egy felest. És kész.

2018. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#5: Kipróbáltam így a whiskey-t és tényleg kijöttek az ízei, ha jégkockára öntöm! Gondolkoztam rajta és nem lehet, hogy azért, mert a jég ahogy olvad felvizezi a whiskeyt és emiatt lesz "íze"?
2018. máj. 8. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!