Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet valaki több napig másnapos?

Lehet valaki több napig másnapos?

Figyelt kérdés

Nem szoktam alkoholt fogyasztani, de meg akarom tudni, hogy ,,hol vannak a határaim”. Arról van szó, hogy egy barátomnál buli lesz, és ott valószínűleg inni fogok. (És nem áll szándékomban, de lehet hogy túl sokat). Viszont két nappal utána vizsgám van. Milyen másnaposnak lenni,(még soha nem voltam) befolyásolja a teljesítőképességet? És lehetséges-e hogy több mint egy napig leszek rosszul utána?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. máj. 24. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem vagy érzékeny az alkoholra, akkor nem. Vannak emberek, akiknek a szervezete nem tudja az alkoholt rendesen lebontani, és akár egy egységnyi alkoholtól rosszul lesznek, de ez nagyon ritka. Ha még sosem próbáltad, akkor legyél nagyon óvatos. Normális esetben egy kiadós alvás elég.
2018. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Amit leírtál, az tulajdonképpen az alkoholmérgezés állapota. Ha rövid ideig tart, azaz az ivászatot követő napon még jelen van a rosszullét, de újabb 24 óra elteltével már nem észlelhető, akkor másnaposságról van szó és felszínesen regenerálódik a szervezet. A mérgező hatás azonban a finomabb agyi működéseknél több napon át nyomon követhető.
2018. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Muszáj a hülyeséget vizsgád előtt két nappal kipróbálni?
2018. máj. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Másnaposság tünetei: kiszáradás, szomjúságérzet, hányinger, hányás, hasmenés, gyomorfájás, fejfájás, szédülés, a vércukorszint és/vagy a vérnyomás ingadozása, izomfájdalmak, gyengeség, fáradtság, aluszékonyság, koncentrációs zavarok, feledékenység, ingerlékenység, fényérzékenység, étvágytalanság vagy falásrohamok, sok éneklés és/vagy dohányzás után torokfájás, rekedtség, adott esetben egy jó kis megfázás, ha nem öltöztél fel rendesen, vagy sokat puszilkodtál. Szóval lehetnek belőle bajok bőven.

Nem mindenki szervezete dolgozza fel könnyen a piát, és nem mindenki tudja magát kipihenni egy nap alatt. Én konkrétan legalább 3 embert ismerek, aki nem csak másnapos, de harmadnapos is szokott lenni.

A fő tünetek persze jó esetben elmúlnak egy nap alatt, de a gyengeség, étvágytalanság, figyelmetlenség simán kitarthat tovább is. Ha nagyon szétcsapod a gyomrod a piával, akkor még a hasmenés meg a hányinger is.

Ha másnap nem iszol elég vizet, nem eszel rendesen, nem vagy levegőn, akkor nem biztos, hogy helyre fogsz jönni.

Szerintem ha tényleg fontos neked ez a vizsga, akkor próbáld meg valahogy kibírni, és ha iszol, ne sokat, és ne keverd. Igyál meg 1-2 pohár rozéfröccsöt, vagy sört, az is bőven elég ahhoz, hogy jól érezd magad.

Nem biztos, hogy a vizsga előtt arra van szükséged, hogy a sárga földig leidd magad, és előtte nap reggel 9-kor ess haza totál részegen.

Mert ha úgy veszed, mondjuk szombaton lesz a buli, vasárnap reggel hazaérsz, bealszol részegen, délután felébredsz... akkor te hétfő reggelre még baromira nem leszel magadnál.

Csak jobb lenne tisztán, felkészülten, odafigyeléssel megcsinálni azt a vizsgát, utána hétvégén meg már nyugodtan ihattok arra, hogy sikerült.

2018. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vizsga után!!!!!
2018. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A harmadik válaszolónak: Mint mondtam, eszem ágában nincs most hullarészegre leinnom magan, főleg úgy, hogy nem tudom hogy mennyire tolerálom a dolgokat. Csak arra voltam kíváncsi, hogy milyen mellékhatásai lesznek ha mégis túlzásba viszem, de ezek után kifejezetten óvatos leszek. Köszönöm még egyszer!
2018. máj. 24. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan keress rá az alkoholmérgezés tüneteire is. Segít abban, hogy tudd, hol volt a határ, amit nem kellett volna átlépni :)
2018. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#4, az baj ha csak két tünet van nálam jelenleg? :D Szédülés, és aluszékonyság :D
2018. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!