Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi 14%-os bor kell ahoz...

Mennyi 14%-os bor kell ahoz hogy csak erezzem hogy szedulok de ne legyek reszeg?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez teljesen ember fuggo de ugy kb

Viszonylag jol birom a piat bar eddig csak rovideket ittam bort nem

Viszonylag ehgyomorra innam meg kb 30 percen belul


2018. jún. 3. 16:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja es 18 ev alatti 60 kilos lany
2018. jún. 3. 16:54
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Lehetetlent kérsz. Attól szédülsz hogy részeg vagy, anélkül bortól nem fog menni.
2018. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, kevés deci, de ez ember- és körülményfüggő, sőt borfüggő is. Én a tokaji aszút tömény italnak érzem e szempontból, csuda tudja, miért. Bár az is igaz, hogy én soha nem szédültem alkoholtól. A kellemesen illuminált állapot ennél jobb :)
2018. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én két nagyfröccsöt (2 deci bor + 1 deci szóda) már meg szoktam érezni egy kicsit. De ez nem biztos, hogy neked segít.
2018. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenféle számolgatás nélkül én azt mondom, hogy ez 2-3 pohár bor limitet jelent.


A világ leghasznosabb excel táblázata pont erre való.

Alkholmérgezés 3 szintű skálán (részletesebbet most nem találtam):

[link]

Kíván cél a 1.2-1.5 ezrelékes szint, azaz 3 pohár (1.5 dl) a szint amit keres.

Továbbá ezt a chart-ot is szeretem: [link]

Ad2: ezt neked kell kikísérletezni. És ilyen melegben inkább a vica-házmester-t ajánlom valami finom rozéból, vagy fehérből. A lényeg, hogy hidratálj (igyál vizet) mellé, vagy utána.

Ne egyszerre idd meg ezt, hanem tarts decinként, poharanként 10 perc szünetet és mozogj közben. Valamint legyen melletted egy józan barátnő, akivel meg tudod beszélni, mit érzel és hogy tudjon kontrollt, segítséget adni, ha elveszted a fejed.

2018. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
65 kilós férfiként én 2 decit már megérzek, üres gyomorra meg aztán főleg. Szerintem neked se kell ennél sokkal több.
2018. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2018. jún. 3. 18:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak okosan az alkohollal! :)

Kellemes dolog, de neked kell megtalálnod a határt, amit még tudsz kontrollálni.

2018. jún. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Viszonylag jol birom a piat bar eddig csak rovideket ittam bort nem"


Ezt figyelembe véve fél liter, legalább.


Engem már egy 4,6-os fél literes sör fele is megüt, forog velem az egész világ. De, én nem vagyok egy nagy ívó, sőt, semmilyen, kóla ivó vagyok.

2018. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!