Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csak szerintem számít kommersz...

Csak szerintem számít kommersznek a Royal vodka?

Figyelt kérdés

2018. jún. 13. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Igazából minden vodka szinte csak 40 százalék etalon és víz, azaz "kommersz". Ízben nincs különbség, csak presztizsben. Rohadt krumpliból ugyanolyan jó etanol lesz, mint 5 féle válogatott gabona keverékéből, ami a világ legtisztább vidékén termett. Artézi kútból is mindenütt tiszta víz jön.
2018. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak szerinted. Royal vodkátol mindig másnapos voltam, meg úgy nem is szeretem, míg a Findlandia, vagy Absolut vodkától nincs másnaposság meg szarul se vagytok tőle.
2018. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Mint volt pultos mondom ,hogy a royal vodka az is ... legalábbis akárhány helyen dolgoztam és volt royal így ment .
2018. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
100%

Vodkánál teljesen önkényes megállapítás, hogy melyik vodka kommersz és melyik nem (amíg a tényleges vodkákról beszélünk, és nem a 22 fokra vizezett partizán szeszesitalokról), mivel mind ugyanannak a szabályozásnak felel meg, bár (ma 16:14 rögeszméjével ellentétben) ettől még nem egyformák.


Fogalmazzunk úgy, hogy amit a Royal palackjába szoktak tölteni, olyat a legolcsóbb alsópolcos vodkák közt is találhatsz, így nem tűnik ki egyértelműen a „kommersz” mezőnyből, de ott azért a Royalnál rosszabbak se ritkák. Vagy legalábbis régebben így volt, egy ideje nem kóstoltam.


Azt azért érteni kell hozzá, hogy a Royal az nem egy konkrét vodka, hanem csak egy márka, aminek az üvegébe különböző helyeken készült vodkákat töltöttek már a története során. Volt, hogy egymással párhuzamosan többfélét is, és akkoriban sokan meg is figyelték, hogy a Royal minősége változó attól függően, hogy hol veszed az országban.

2018. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért kommerszek közt sok rosszabb van, de tényleg elég fapados. Üdítővel keverve nem rossz de magában nagyon karcol, és ahogy már mondták is előttem durvább másnaposságot okoz mint pl. az Absolut, Finlandia, Russian Standard. Nekem amúgy Absolut a személyes kedvencem. Nagyon tiszta, lágy vodka. Magában is könnyen fogyasztható és nem okoz durva másnaposságot, csak az azért jóval drágább mint egy royal, de egy kicsit még a Finlandiánál meg a Russian Standardnál is.
2018. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom honnan veszitek ezeket a hülyeségeket. A vodkák, meg bármilyen aromásított "kommersz szeszek" tiszta etil-alkoholt tartalmaznak csak, attól nem fáj a fejed.


A rosszul lepárolt házi pálinka, na az üt, a megengedettnél nagyobb metanol tartalom miatt. Érdekességként: a hamisított pálinkát viszont pont úgy szúrják ki, hogy abban semmi metanol sincs.

2018. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
forrás: [link]
2018. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mármint mi a kérdés? Hogy szar e? Ízlések és pofonok, gondolom...

Hogy kommersz e?

Persze, hogy az. Tisztában vagyunk a szó jelentésével?

És az egy dolog, hogy a legtöbb kommersz alkohol szar (sokak szerint), de ettőlmégva kommersz szó nem lesz a rossz, szar, ihatatlan szinonímája.

2018. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egyik nagyokosra reagálva: rohadtul nem mindegy, hogy milyen alapanyagokból és milyen eljárással készül a vodka. Lehet a legolcsóbb szar kukoricából is készíteni "vodkát", ilyen az amerikai Kharkov (a vodka hagyományosan kizárólag gabonából vagy burgonyából készülhet) meg lehet búzából, mint pl. a Stolichnaya.

A Royal nem kommersz, simán szar. Mekkora hagyománya és kultúrája van egyáltalán Hollandiában a vodkakészítésnek? Semekkora. Ha jó vodkát akarsz inni akkor válassz orosz, lengyel vagy skandináv vodkát. Kommersznek számít a Russian Standard, a Sobieski vagy az Absolut, ezek rendelkeznek azzal a szokásos és alapvető minőséggel, ami már ihatóvá teszi őket, egy szinttel feljebb a Royal, Kalinka, meg az ilyen hulladékoktól. Ha igazán finom vodkát akarsz, próbáld ki a Russian Crown-t! ;)

2019. jún. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!