Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Fajsúlymérőhöz használhatok saját fajsúlymérő tartályt?

Most vettem egy fajsúlymérőt(sörfőzéshez) és nem tudom használni mert nem adtak hozzá tartályt ,csak egy kis műanyag tartókát(amibe szerintem tudnám mérni.-ez lesz a kérdés) . Szóval azt írja a használati utasítás hogy 250 ml-es tartályba használható, a kérdés az, hogy használhatok e mondjuk egy 250 ml-es poharat vagy az előbb említett tartályt használhatnám e a méréseimhez. MELLÉKKÉRDÉS:

Ha már idetévedtél és sört főzöl: mikor kell pontosabban használnom a fajsúlymérőt?

(az első sörömet már lefőztem, most erjed, most szeretném megmérni a fajsúlyát hogy leerjedt e már a sör. Válaszodat előre is köszönöm! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: sör, erjesztés, fajsúlymérő, mérés, fajsúly, házi sör

jún. 13. 18:53  Privát üzenet  

A válasz

Mindegy, milyen edényben méred a fokolóval a fajsúlyt, csak az a lényeg, hogy a fokoló szabadon tudjon mozogni a sörlében, ne támassza meg az edény alja vagy oldala.

MELLÉKKÉRDÉS:

A sörlé fajsúlyát általában erjesztés előtt (OG) és az erjesztés végén (FG) szokták mérni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jún. 13. 20:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

# 2/2Időpont jún. 15. 01:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tényleg ilyen jó a lidl saját pezsgője? A legjobb kapható pezsgő, és megelőzi az összes BB meg Törley pezsgőt is?
Körben rajtunk minden országnak megvan a saját rosszabb minőségű pezsgője mint pl. nálunk a Törley alapppezsgői, vagy sok helyen a rosszabb is "jobb"?
Milyen engedélyek szükségesek ahhoz, hogy saját készítésű sört árusítsak?
Saját kocsmámban árulhatom a saját boromat?
Mi kell ahhoz hogy a saját boromat palackozva árulhassam?
Literenként mennyi citromsavat tartalmazhat a saját készítésű gyümölcs/méz/barnacukorbor?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!