Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha a vodka szavatossági ideje...

Ha a vodka szavatossági ideje 1996ban lejárt akkor lesz valami baja?

Figyelt kérdés

2018. aug. 20. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A borok is elállnak hűvős helyen évtizedekig, a vodkának még az sem kell.
2018. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Koliban valakinek sikerült egyszer 1994-ben lejárt kevertet vennie a Spar-ban, annak se volt baja.
2018. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamire való égetett szesz (azaz pálinka) címkéjére z van írva, hogy "Minőségét korlátlan ideig megtartja". Engem is kínáltak már nagyon kedves házi ünnepségen frissen felbontott brandyvel, ami olyan savanyú volt, mint az ecet. Jugoszláv gyártmány volt. Nagy trapasz érte a házi urat, de ez volt...

Kóstold meg (attól semmi bajod sem lesz!) és ha jó az íze, akkor fogyaszd el, ha gyanús az íze - öntsd ki!

2018. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Az alkohol tartósít, tehát én már eleve a sörről sem értem, hogyan lehet neki szavatossági ideje, hát akkor a töményebb piáknak... ! :/

Jack Daniel's whiskey és egyszerű Coop-os pálinka - mindegyiknek a címkéjén ugyanazt olvastam: "Minőségét korlátlan ideig megőrzi"

2018. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Válasz 4-esnek?

A sör a pálinkákhoz képest nagyon kevés alkoholtartalommal bír. A sörben vannak egyéb (idővel romlandó!) összetevők is (maláta, komló), ezért a sörnek viszonylag rövid a szavatossági ideje. Kipróbálhatod. 1-2 hét múlva a feltüntetett szavatossági ideje után megsavanyodik és élvezhetetlenné válik. Hidd el, ne pazarold a sört ilyenek bizonyítására. Megtették mások.

2018. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tömény italokon a gyártási dátumuk van rajta nem a szavatossági idejük, szóval 96-ban gyártották. Szavatossági idejük nincsen. Nem romlandóak.
2018. aug. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2018. aug. 31. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!