Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mitől függ hogy ki mennyire...

Mitől függ hogy ki mennyire bírja az alkoholt?

Figyelt kérdés

Az évek során egyre többet bírok inni, már már beteges mennyiséget, és nem érzem meg.

Fiatal (24 éves) lány vagyok, átlag testalkatom van, mégis össze vissza keverhetem a töményeket, megiszok több decit, és szinte semmi hatás.

Mire hat, elalszom.

Már kezdek is leszokni a bulizásról meg az iszogatásról mert úgy is csak pénzkidobás, meg feleslegesen károsítom magam... De azért jó lenne tudni az okát.

Lehet valami betegség?

Sose ittam sokszor, max havi 1 buli, tehát nem alkesz vagyok nagy toleranciával, de az évek során egyre nőtt


2018. okt. 2. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Anyagcsere sebessége, testúly, izomtömeg, hogy mit és mennyivel előtte eszel, hogy mennyire vagy hozzászokva, egyes gyógyszerek, fáradtság, stb. Elég soktényezős dolog.
2018. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Általánosságban az anyagcsere, testsúly, és a gyomor telítettsége határozza meg. A testesebb emberek jobban bírják a piát. Ha pedig teli gyomorra iszol, nehezebben szívódik fel az alkohol, mintha üres gyomorra. Akik buliba mennek, de kevés a pénzük, ezért szoktak éhgyomorra piálni, így kevés pénzből is sikolyrészegek tudnak lenni.
2018. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még az étrend is számít, pl. a ketogén étrend állítólag drasztikusan lecsökkenti az alkoholtűrő képességet...

A hangulat is, nekem este, zenével, társaságban jobban jön a hatás, mint nappal s egyedül...

2018. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Huszonévesen nagyon sokat tudtam inni,pár napos körutakon voltam,néha bealudtam közben,de normális voltam.Most 39 éves vagyok,nem bírok annyit inni,főleg nem össze-vissza.Kialakult 1 határ nálam,pl. 3 doboz borsodi bivalytól nincs bajom,4-nél kezdek feszült lenni,5-6-nál agresszív leszek.1 üveg bor oké,de 2 üveg bornál ismét agresszív leszek.2-3 deci tömény ok,de felette képkiesések,és társai.Mindez éhgyomorra,mert ha eszek,nem tudok utána inni.Teljesen normális hogy hozzá lehet szokni,emlékszem legelső tini dizsiben ittam 4 feles pálinkát,teljesen fejreálltam.Azért a szervezet be tud sokallni egy idő után,egyszer olyan rosszul lettem 3 pohár piától,nem mertem inni nagyon sokáig utána.
2018. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:
100%

"A testesebb emberek jobban bírják a piát."

Ez érdekes. Én nagyon sovány voltam, és átlagosan bírtam. Pár üveg sörtől, 1 üveg bortól jól éreztem magam. Aztán volt egy időszak, amikor "meghíztam", vagyis akkor lettem normál testalkatú, de a korábbi súlyomhoz képest ez elég gyors hízás volt. És ezzel párhuzamosan elkezdtem egyáltalán nem bírni a piát, már egy 3 dl-es sörtől is fájt a fejem és nyomott lettem. Később fogytam valamennyit, de szerencsére nem a korábbi vékonyságra. És lassan, nagyon lassan kezdtem kicsit jobban bírni a piát, de még mindig nem tartok ott, mint eredetileg, pedig ez már 10 éves folyamat. Nem tudom ennek mi lehet az oka. Feltettem már kérdésben is, de egy választ sem kaptam rá.

Az egyre jobban bírással azért vigyázni kell, bár ha nem okoz különösebben jó érzést, akkor nagy eséllyel függőség sem alakul ki.

2018. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!