Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az igaz lehe, hogy egy 50kg-s...

Az igaz lehe, hogy egy 50kg-s kis csaj jobban bírja a piát mint egy 90kg-s pasi?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, egy korosztály 18 évesek.

#alkohol #alkohol bírás #ki bírja jobban az alkoholt
2016. júl. 30. 09:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Igaz lehet.
2016. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
igaz lehe
2016. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Valószínű, de egyáltalán nem biztos.
2016. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
Annak hogy valaki hogy bírja a piát semmi köze nincs a testsúlyhoz vagy testmagasságot. Nem tudom miért hiszik ezt ilyen sokan, nagy marhaság.
2016. júl. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

Azért, mert a nem és a testsúly bár fontos tényező, sok más is van.

Lehet, hogy a kalóriaigénye is több a csajnak, mint a fickónak, ebben sincs semmi különös, az is nagyon szór, akárcsak az alkoholtűrő képesség. S ott is viszonylag kicsi az esélye, de van.

2016. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Egy 90 kg-os, lényegében 2x akkora férfiben (vagy akármilyen nemű emberben) ugyan akkora alkoholmennyiségtől csak kicsit több mint fele akkora véralkoholszint jön létre. A részegség foka pedig ezzel egyenes arányosságban áll.

Egyébként ha elmagyarázod nekem, hogy mit jelent az, hogy "jobban bírja" a piát, akkor bővebben is kifejthetem.


Az alkohol kis mennyiségben eufóriát okoz, ez külső szemlélőként látványosabb hatásnak tűnhet, mint a nagyobb mennyiség után beálló passzív, mélabús állapot.


Egyébként meg minden ilyen sztorit kezelj fenntartással, még iskolás koromban nálunk is voltak ilyen szájhősök, akik egy-egy buli alkalmával egy üveg pálinkát "ittak" aztán nem volt elmondásuk szerint semmi bajuk. Amikor meg én is ott voltam és direkt figyeltem őket, akkor meg azt láttam, hogy 2 sörtől meg ugyan ennyi felestől falra kenődnek.

2016. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A pia "bírását" sok tényező befolyásolja. A szervezet dehidratáltsága, pihentsége, a máj aktuális terheltségi szintje, egyéb mérgek, gyógyszerek jelenléte, és ami talán a legfontosabb; a gyomor zsírtartalma.
2016. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Elképzelhető ha hozzá van szokva, bár kicsi a valószínűsége.


Gondold meg: majdnem kétszer akkora a fószer, ugyanakkora szeszmennyiség sokkal több vérben keveredik el. Több az izma, nagyobb a gyomra, mája stb.


Aki azt írta a szesztűrő képességnek nincs köze a testtömeghez, az marha. Bármilyen alkoholkalkulátort megnézel, mind ezt kérdezi először. És a nem is számít, a nők általában kevésbé bírják.


Én 110 kiló vagyok, amitől én rendesen betörülközöm, de még reggel komolyabb problémám nem lesz az ébredésnél, attól egy 50 kilós 18 éves csaj minimum a detoxban köt ki, de lehet, hogy túl sem éli.


Amellett én pl. 41 éves vagyok, minimum 20 éve töltöm magamba az italt, eléggé hozzászoktam már. És ez is egy tényező: mennyire szoktál hozzá.


Lehet látni kisebb testű embereket akik rohadtul bírják a szeszt és hegyomlásokat akik két felestől már hülyéket beszélnek, de azért a testtömeg szinte a legfontosabb faktor - sok más egyéb mellett.

2016. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Ha odafigyeltetek volna biológia órán...


Az alkohol toleranciát sok dolog befolyásolja, ahogyan az előttem írták. Ez a tolerancia az embereknél adott, genetikai alapú, vagyis nulla mozgástered van.

Fiatal korban pl. az emberek jobban bírják a piát, mint idősebb korukban, ezt én is tapasztaltam, hogy 18 évesen sokkal többet ittam minden probléma nélkül, 26 évesen meg kevés is elég.


Vagyis igen, egy vékony csaj jobban bírhatja a piát, mint egy testesebb férfi, nincs ebben semmi, a csaj genetikája ilyen téren jobb. Ez nem szabad akarat, meg nem erő, hogy ki bírja jobban.


Általában a primitív embereknél számít ez, kb. olyan ez, mint a nagy farkára büszke, holott semmivel sem jobb/rosszabb másoknál.

2016. júl. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nemcsak a genetika, én néha megérzek egy sört vagy fél deci tokaji aszút is, máskor negyed liter töménytől abszolút semmi nincs (ez egyszer volt és azóta sem értem, de van ilyen)... Szerintem elég sokan tapasztaltuk már, hogy ugyanannak az embernek durván eltér az alkoholtűrő képessége különböző körülmények között (köztudott az étkezés nagy szerepe, de kismillió egyéb is van).

Némelyik étrend töredékére lecsökkenti az ember ez irányú tűrőképességét, néhány hét alatt... Emiatt igenis simán elképzelhető a fenti, ha úgy jönnek ki a dolgok.

2016. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!