Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 47 liter összegyűjtött párlato...

47 liter összegyűjtött párlatot tisztáztam elvettem fél litert az elején az megfelelő?

Figyelt kérdés

2018. okt. 30. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem! Nem feltétlen! Nem mennyiségre kell elvenni! Ezt hol olvastad, ki javasolta hogy így kell? Mert mégha olvasol is erre százalékos arányt, ott is ált. az szokott szerepelni, hogy az alszesz fél %-a a rézeleje, s további 1.5%-a az előpárlat, tehát ha hallgatsz erre, akkor is majd 1L-t kellett volna elvegyél, de nem így működik. Vizsgálni kell a lefolyó párlatot. Akár úgy, hogy alá raksz mondjuk egy mérőtégelyt s fél decinként alátartasz egy kupicát, (egy keveset belefolyatsz), megszagolod! (ekkor a kupicát érdemes mindig elöblíteni!) Ha megszűnnek a kellemetlen szagok (hígítóra emlékeztető szag) majd mikor a gyümölcs jellegét érzed ki a párlatból, no onnantól középpárlat (ettől a ponttól gyűjtheted a pálinkát). Meddig engedted egyáltalán, ha az elején nem végeztél érzékszervi vizsgálatot, akkor az utópárlatot miként állapítottad meg?


Klasszikus ajánlott módszer az 5 (fél decis) poharas módszer, csak hát lehet 2.5 decinél több az előpárlat, s akkor már nem elég 5 fél decis pohár, de kezdőként érdemes a poharas módszert választani (akár 5-nél több legyen), legalább az első évben, azért, hogy tudj különbséget tenni a kettő között (előpárlat - középpárlat), s ott legyen előtted kvázi mindkettő, összetudd többször is hasonlítani, hogy érezd és rögzüljön mi a különbség!

2018. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az alszeszt érdemes 25 alk. fok alá fokolni, ha ennél magasabb az alk. foka. Szóval ha nem tetted meg, legközelebb mérd meg, s fokold le, ha szükséges, ehhez jó a csapvíz is!
2018. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, vizsgáltam az elejét csak azért kérdeztem hogyha véletlen maradt benne az elejéből lesz-e bajom.a végét is vizsgáltam és 30 foknál meg is álltam.
2018. nov. 2. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Semmi bajod nem lesz, az egy tévhit. Ha egy centet sem veszel el az "elején", akkor sem lesz semmi bajod!
2018. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2018. nov. 2. 17:33
 6/7 A kérdező kommentje:
Az alszeszt miért érdemes 25%-ra visszahígítani?
2018. nov. 3. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy könnyebb a párlatrészek szétválasztása, az elő-, közép-, utópárlat jobban, határozottabban elkülönül egymástól.
2018. nov. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!