Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi egy "normális adag"...

Mennyi egy "normális adag" vodkából? Mekkora pohár? Hány cl? Tisztán "kell" inni? Mennyi a szesztartalma?

Figyelt kérdés
Bocs lehet hogy alap kérdések, de még nem ittam..14.. most ne gyertek azzal hogy 14 évesen minek tudni, meg hogy ez alap dolog...köszi =)
2010. jún. 25. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Rövid italokból az alap a féldeci 5cl, és van a kis mennyiség 3cl.
2010. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én vodka narancsot ittam anno.,pohár aljára vodka,rá narancs juice 100% os.nem mértük.érzéssel.
2010. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hát 14 évesen nem kéne vodkázni, de ha feltétlenül akarsz, akkor 3cl bőven elég, én 2 adag 1dl-t szoktam inni buli előtt, rá 2 sör, és szállok :D 18/F
2010. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi. igaziból csak 1-2 kortyot szeretnék inni :) lesz buli, aztán mondták hogy hoznak vodkát, csak hát..én még nagyon alkoholt se ittam XDD
2010. jún. 26. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is érzéssel töltjük és Narancsos Fantával :D de van h nincs pohár= üvegböl kell inni :D sőt volt h pálinkával kevertük... nah olyat soha többet :D
2010. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a vodkát vagy felespohárból isszák, húzóra, vagy viszkispohárból jéggel, tisztán, kortyolgatva.

neked azt ajánlom, hogy valami gyümölcslébe keverj 3cl-t, vagy ha nagyon kíváncsi vagy az ízére igyál egy kortyot előtte tisztán:)

kb 40°-os egyébként.

2010. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én is 14 vagyok. Mi is ittünk a haverokkal vetünk 2 2dl es Royalt és egy meggymárkát. De a márkát nem ittuk meg. Volt akinek megártott. kb 1-1 dl ert ivott mindenki. irj ha érdekel vmi
2013. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!