Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Amikor 18 éves leszek ihatok...

Amikor 18 éves leszek ihatok alkoholt vagy meg kell várni hogy elteljen 24 óra?

Figyelt kérdés
Nemsokára 18 éves leszek és azt terveztem hogy a szülinapomon elmegyek bulizni és pont akkor leszek 18 de az egyik ismerősöm szerint meg kell várni amíg eltelik 24 óra aztán ihatok. Ez tényleg így van? Ti is így tudjátok?

2019. jan. 19. 10:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Magamon vettem észre, hogy a felnőtté válás nem a 18-ik szülinapon következik be.

15-16 évesen már próbálkoztam a piával, meg a cigivel, mert azt hittem ettől leszek felnőtt.

Inni nem ittam sokat és 20-22 éves koromban teljesen el is hagytam (szerencsére) , de a cigire nagyon rászoktam.

Most 50 vagyok és egy rakás problémám van a cigi miatt, de egyszerűen nem tudom letenni. Érszűkület ...stb...stb.

Mikor majd levágják a lábamat, akkor már késő lesz.


Amúgy 32 évesen jutottam el oda, hogy azt mondjam, felnőtt vagyok, előtte azt hiszem olyan lehettem, mint Te most. Az ember egyébként tényleg elhiszi azt magáról, hogy Őt nem érheti semmi baj, tök mindegy, hogy mit tesz a szervezetével. Aztán egyik gyógyszer jön a másik után és egyik betegség a másik után, amit jó előre megírtak számomra. Nem hittem, vagy csak a homokba dugtam a fejem.

Egy építőtáborban szoktatott rá a cigire egy olyan osztálytársam, aki mára már halott. Jó kilátások, mi ?

2019. jan. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
80%

Szerintem marhaság... Mit oszt vagy szoroz az a 1-13 óra? De ha biztosra akarsz menni, vidd a születési anyakönyvi kivonatod, abban azt hiszem benne van az óra és a perc is... És akkor 1 perccel utána kussoljon a kötekedő pultos vagy hívj rendőrt, hogy állampolgári jogaid gyakorlásában korlátoz. Vagy az ombudsmannál feljelentheted.

Kíváncsi vagyok, hogy egyébként ha nem vehet a 18 év alatti alkoholt, akkor hogy sétálnak hétvégente (néha hétköznap is) részegen 14-17 éves fiatalok csoportban? Aki akarja megoldja, aki ezen a pár órán szőröz az meg elmehet a ....ba... :) Szerintem.

2019. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"A 14., illetve 12. születésnapon az elkövető még gyerekkorúnak számít, így a fiatalkorúság kezdetének a születésnapot közvetlenül követő nap tekinthető. Ez irányadó a 18. születésnapra is, vagyis e napon az elkövető még fiatalkorú, másnap azonban már nagykorú."

[link]

2019. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

11-es

10-es vagyok. Ebben az évben én is elérem az 50-et és igazat adok neked! Én nem iszom és nem dohányzom. Az ivással próbálkoztam, fiatal koromban, de megértettem hol vannak a határaim. Sosem voltam iszákos, de voltam néhányszor berúgva életemben. A cigire senkinek soha nem sikerült rászoktatnia, pedig sokan akarták. Apám eleget szívott, elég volt elviselnem a szagát. Ma sem bánt az "illata", de ha nem muszáj, nem szagolom, ha muszáj, el vagyok vele.


Hadd próbálkozzon, neki is meg kell tudnia, mitől döglik a légy. Mondhatjuk ezerrel, hogy baromi nagy hülyeséget csinál, de nem fog ránk hallgatni. Ez van. Tanuljon a saját kárából!

2019. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

A szülinapodon nem szolgálhatnak ki alkoholos itallal. Bármilyen bosszantó és bármilyen hihetetlen, jelenleg ez a jogszabály van érvényben. Én se tudtam egészen addig, míg egy munkahelyi teszten el nem buktam ezt a kérdést.

Egy bolti eladó

2019. jan. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
51%
Szegény gyereket (bocsánat, jogilag már felnőtt) mit kell kioktatni? Semmit se tudtok róla, most az, hogy a 18. születésnapján be akar rúgni, az miért probléma nektek? Nem ettől lesz alkoholista nőverő állat, aki 50 évesen meghal májelégtelenségben. Na meg ha jó szülei vannak, ugyanezt a fejmosást nyilván megkapja/megkapta tőlük is, de azért köszönjük a gyakoris önjelölt anyukáknak/apukáknak, hogy biztosra mennek. Csak nem ez volt a kérdés. :D
2019. jan. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem se adták ki, amikor én voltam pont 18 éves, de egyik haveromnak aki elmúlt neki kiadták.


Egyébként tőlem még közel 10 évvel később is kértek el személyit.

2023. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!