Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hány éves kortól igyon a...

Azaretka2000 kérdése:

Hány éves kortól igyon a kamasz alkoholt? (14 alatt baj vagy nem? )

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne igyon. A megfogalmazásod olyan, mintha elvárás lenne.

S ne azért ne igyon, mert az ostoba és korlátolt felnőttek azt mondták, hanem azért mert saját bőrükön is megtapasztalhatták később, hogy csak bajt csinál.

Ők is ittak, ők is cigiztek, nem szentek.

De nem KELL inni, sem sokat, sem keveset. S ne az érezze kellemetlenül magát, aki nem piál, nem bagózik, nem drogozik, hanem az, aki szerint ez jó és menő.

2018. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Senki, semmilyen életkorban ne igyon alkoholt, mert az káros, egészségtelen és függőséget okozhat, alkoholbetegséghez vezethet.


Mivel rövidtávon is rontja a reakcióidőt így közlekedési, iskolai, munkahelyi és háztartási balesetek kockázatát is növeli már egészen kis mennyiségben is.

2018. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

14 alatt max. belenyalhatna a sörhabba, ha rajtam múlik... Csak az apja ne mesélje el neki, hogy ő nem sokkal később már bátran itta a vodkát, szerencsére ember lett belőle, most évi párszor iszunk, akkor is általában egy doboz sört, ketten :)


Nincs ilyen, hogy mikortól igyon. Ideális esetben ne igyon. Én 20 évesen kezdtem az ivást és azóta is elég minimális szinten űzöm (de semmiképpen nem lennék absztinens, ragaszkodom a kedvenc sejtmérgeimhez, ennyit boldogan lekezel a szervezetem). Ez persze extrém, alkoholista országban élünk és a kisebb tinik is isznak.

Saját gyermeknél érdeklődés esetén kezdeném a sörbe, pezsgőbe belekóstolással évi 1-2-szer, aztán ez így szépen menne fölfelé, elég beteg dolog lenne, hogy 18-ig semmi (na persze... van realitásérzékem, még ha vannak is kivételek), majd bármit, az emberi test nem így működik. 14 évesen se hal bele egy parányi alkoholba és 20 évesen sem lesz immunis a sejtméregre (pont azért iszik, ugye, bár én nagyrészt az íz miatt).

2018. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem, egy kamasz ne igyon alkoholt. Egy kisgyerek főleg nem, és nem azért,mert a felnőttek hülyék.


Én nem adom elő,hogy mi nem iszunk alkoholt otthon soha, de a gyerek nyalhat sörhabot a nemlétező alkoholról ...


Mi jó minőségű borokat és pezsgőket szívesen fogyasztunk étkezéshez kötötten például. A gyerekek látják, hogy nem akármilyen olcsó löttyöt vagy vacak "sört" iszik kultúrember, megtanulnak bort választani ételhez, stb. Mert ez a gasztronómia része.


És nem isznak gyerekkorban alkoholt. Ez a felnőttek játéka.

2018. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Kamasz egyáltalán ne igyon alkoholt, se később sem
2018. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem igyon, hanem ihat. Nekem nagyapám már 8 éves koromban is megengedte, hogy leszürcsölhessem a habot a fröccsről, mégsem lettem alkoholista, sőt. Egy pohár sört, vagy egy kupica pálinkát szerintem már 14 évesen simán meg lehet inni egy családi összejövetelen, vagy hasonlón. 17-18 évesen meg már lehet jókedvűre is inni magad, csak gyorsan tanuld meg, hol a határ.
2018. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Gyerek ne igyon semmilyen alkoholt,majd ha nagykorú lesz azt csinál amit akar.
2018. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
14 alatt semmiképp se, 14 és 18 közt én azt mondom hogy lehet sőt érdemes is mert ha még idejében megtanulja hogy hol a határ később kisebb eséllyel viszi túlzásba, de ha tiltja tőle az ember akkor mikor nagykorú lesz és bárhol ihat amennyit akar nagyobb eséllyel fog mértéktelenül inni.
2018. nov. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos hogy a kamaszokat a sörtől féltik egyesek. Miközben sajnos egyre inkább terjed a füvezés és a drogozás ebben a korosztályban.
2018. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó igaz, és főleg a bioval van nagy gond, ami jóval olcsóbb mint a rendes fű és zsákbamacska hogy épp mi van benne. Meg ha már alkohol a tömény sokkal veszélyesebb mint a sör.
2018. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!