Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell a meggybort...

Hogyan kell a meggybort készíteni ki kell-e magozni vagy csak összenyomni?

Figyelt kérdés
1 kiló meggyhez mennyi cukor kell és kell-e hozzá víz? Hány nap után szokták hozzáadni a cukrot és mikor kell először lefejteni?
2010. júl. 1. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A meggymag ciánt tartalmaz nem okos dolog maggal préselni.A cukrot a léhez rögtön hozá kell adni és 15 cukorfoknál erősebbre nem szabad beállítani.A forrás után a letisztulákor kell fejteni
2010. júl. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tavaly csináltam életemben először meggybort, amit rengetegen megdicsértek. ;)

Én nem magoztam ki, csupán összetörtem kicsit egy hordóban, és hagytam egy pár napig, hogy rendesen kijöjjön a leve. Ez lett 15 liter. 2 liter vízben feloldottam kb 5 kiló cukrot, ebből lett egy jó kis szirup, majd a meggyléhez öntöttem 9-10 liter vizet, és végül bele a szirupot. Így az összes kb 30 liter lett. A lényeg, hogy 6 liter víz-és meggylé keverékéhez kell 1 kiló cukor. Tehát az összesen hozzáadott víz, vagyis a kb 15 liter már tartalmazza a szirupot.Vagyis nálam: 30liter/6=5

De ha meg tudnád mondani, hogy hány liter lesz a meggylé, könnyebben tudnék segíteni.

2010. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
úgy kb 25L
2010. júl. 1. 20:55
 5/7 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

úgy kb 25L"


Nos, akkor ebből kb 50-52 liter bort lehet kihozni;)

Tehát...Ha csak 50 literrel számolok, az azt jelenti, hogy 50/6=8,3, vagyis durván 8kg cukor kell bele.A legegyszerűbb, ha ezt a cukrot beleteszed egy lábasba, majd öntesz rá annyi vizet, amennyi ellepi és elkezded melegíteni, míg az összes cukor fel nem oldódik. A lényeg, hogy ne felejtsd el mennyi vizet adtál hozzá.(saccperkábé 3 liter víz szerintem elég lesz hozzá, így kapsz 10-11 liter szirupot). Ha ezzel megvagy, a meggyléhez öntesz annyi vizet, ami ezt a 10-11 litert kipótolja 25-re, (vagyis 13-14 litert), végül hozzáöntöd a szirupot. El kell keverni, majd félretenni és letakarni úgy, hogy azért kapjon egy pici levegőt.Célszerű ezt egy konyharuhával vagy törölközővel megcsinálni.Utána nincs más dolgod, mint várni, hogy a kész termék előálljon.;)) De ha picit édesebbre szeretnéd, akkor mehet bele +fél kiló cukor, vagy ha pedig nagyon édes lett, egy kevés vízzel tudod ellensúlyozni. Nekem nagyon bevált ez a "recept", 2x2 deci elég volt, hogy megérezze az ember:))

Remélem tudtam segíteni! Ha készen lesz, majd írd meg milyen lett! :)

2010. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jól sikerült idén is csak egy kicsit savanyúbbra sikerült de azért meg lehet inni
2010. aug. 16. 20:45
 7/7 anonim válasza:
De ha beáztattam vízbe 3 napos meggyet h csinálok belőle bort?
2014. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!