Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit kell pontosan mondani ha...

Mit kell pontosan mondani ha ezeket az italokat kérem a kocsmában? Eddig még sosem kértem semmit és nem akarom hogy hülyének nézzenek.

Figyelt kérdés

Ha vodkanarancsot szeretnék akkor elég azt mondanom vagy kell hogy mekkora vagy milyen arányban? És azt hogy mondom?

És malibu almánál pl hogy van?

Vagy az egyéb koktéloknál

Köszönöm a segítséget ( igen elmúltam 18 keep calm)



2019. márc. 13. 22:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
75%
Mondod a nevét, utána meg visszakérdez, hogy mennyi, milyen arány és kész
2019. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oké hogy visszakérdez de erre mit válaszolok? Hogyan mondom el hogy milyen arányban?
2019. márc. 13. 22:25
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

elmúltal 18, de képtelen vagy kérni egy vodkanarancsot?

ha nagy vodkával kéred az általában 5 cl, ha kicsivel az 3 cl. Van ahol 4 meg 2 van, de én leggyakrabban az 5-3 felosztással találkozom. Ehhez meg önt annyi narancslevet ami fér a pohárba

2019. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát nem fér a fejembe hogy miért szükséges az első mondat a válaszból. Én kérek elnézést hogy 18 évesen nem vagyok profi az ital rendelésben. Belehalnának az emberek ha nem lenézően és cikizve segítenének a másiknak?? Rohadt jó hogy itt tart a világ.. Egyébként meg köszönöm szépen.
2019. márc. 13. 22:39
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
nincs mit! de komolyan nem ertem, hogy ez hogy fordulhat elo, hogy errol kerdes szuletik. meg ha nem is kertel soha, akkor sem ertem miert vagy igy raparazva, hogy külön ra kell készülni a nagy esemenyre, hogy rendelsz vmit a pultnal
2019. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 lencsefőzelék ***** válasza:
93%

5-ös: és veled hogy fordulhat elő, hogy kisbetűvel kezded a mondataidat, miközben naggyal kell? Nem tanítottak meg rá se a szüleid, se a tanáraid?

Van, aki telefonálni nem mer, más meg fél kimenni az utcára. Különbözőek vagyunk, ilyennek kell elfogadni a világot.

2019. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
sajnálom is aki, ilyen félős :D
2019. márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én meg téged sajnállak hogy a sok alkohol kiölte az összes empátiát a kis agyadból <3
2019. márc. 14. 07:40
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Én 22 vagyok, 15 évesen ittam először, de a mai napig nem tudtam, hogy vannak arányok amivel kérni lehet a vodkanarancsot (legalábbis nem gondoltam bele, mert még soha nem kértem). De azt tényleg nem értem, hogy miért kell ennyire be*@rni ettől. Ha megkérdezik, hogy milyen arányban kéred, akkor mondod, hogy nemtudod, mert nem kértél még, azt megkérdezed milyenbe lehet vagy milyenbe szokták. Ez miért lenne égő?
2019. márc. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én kérek elnézést hogy feltettem a kérdést. Azt hittem, a gyakori kérdéseknek az a lényege, hogy bármit meg lehet kérdezni, és aki tud, az segít. Ehelyett tele van nagy nulla emberekkel akik minden alkalmat megragadnak arra, hogy a másiknak beszóljanak, lenézzék, és kicikizzék, hogy milyen gáz, hogy ilyet kérdez. Oké hogy magukban ezt gondolják, de miért kell ezt szöveges formában is megjeleníteni? Ettől jobban érzik magukat? Mert az elég elkeserítő.

Ha van egy ilyen platform ahol megtudhatom ezeket a dolgokat, olyanoktól akik tudják, akkor miért ne használnám ki? Na mindegy az is biztos hogy ez volt az utolsó alkalom, hogy kérdést írtam ki ide. Köszönöm szépen a rendkívül hasznos válaszokat!!

2019. márc. 14. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!