Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek kuka lett ez a...

Szerintetek kuka lett ez a pálinka?

Figyelt kérdés
Barátom főzetett pálinkát,(alma) és adott egy fél litert. Nem nagyon iszom alkoholt, gondoltam megcsinálálom ágyas pálinkának xd vágtam bele alma darabokat meg őrölt fahéjat, eggyáltalán lehet bele tenni? Lesz tőle bajom? Hanem akkor meddig legyen benne, és majd le kell szűrni?
2019. márc. 18. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha jó pálnika akkor ne rontsd el, főleg hogy nem is értesz hozzá.
2019. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Aszalt gyümölcsöket szoktak bele tenni. Nem hinném hogy jó lesz, ha friss almát szelsz bele. Ha így nem bírod meginni, mézet keverj bele.
2019. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már sajnos bele tettem, de attól megihatom?
2019. márc. 18. 11:05
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer úgy csináltam almapálinkából ágyas pálinkát, hogy friss alma szeleteket tettem bele, és mézet (fahéjat nem, hogy kifejezetten alma íze legyen csak). Két hét után leszűrtem, nekem finom lett.

(Amúgy megsúgom, hogy ágyasnál van, amikor aszalt gyümölcsöt használnak, és van, amikor friss gyümölcsöt, tehát nem CSAK aszalt gyümölccsel lehet, a neten néztem utána én is akkor, pálinkás oldalakon.)

2019. márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lett tőle, de legközelebb inkább egész fahéjt tegyél bele, úgy könnyebb leszűrni.

Ha még teszel bele egy kevés mézet, mazsolát és szegfűszeget, akkor egy finom Hubertus jellegű itókát fogsz kapni.

Legalább 3 hónapig szoktam érlelni, időnként megrázogatva.

2019. márc. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2019. márc. 18. 13:54
 7/12 anonim ***** válasza:
Az almából készül a leggagyibb pálinka...
2019. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az almapálinka könnyed, légies, mégis kiérezni az alma ízét, illatát. (Téli almából különösen finom).
2019. márc. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Mivel alig van cukortartalma az almának, így valóban könnyed lesz...😂

És ugyebár a cukorból lesz a zalkohol....

2019. márc. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#2 voltam. Igaz, de szerintem akkor nem árt leszűrni a friss gyümölcs van benne. Aszalt az maradhat.
2019. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!