Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen borból szeretitek a...

Milyen borból szeretitek a fröccsöt? Illetve milyen arányban?

Figyelt kérdés
Sörös voltam világ életemben, de sajnos gluténérzékenység miatt át kell térnem a borozásra. Soha nem voltam oda érte, de tekintve, hogy milyen sok fajtája van csak találok egyet ami bejön. Mivel kezdjem, ti mit szerettek? Köszönöm előre is! 21/l

2019. márc. 22. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Fehérbor szódával vagy ásványvízzel, 2/1 vagy 3/2 (persze a bor a több), nyáron jégkockát bele! Ha nagyon száraz a bor vagy olyan kedvem van akkor esetleg Sprite vagy 7UP a víz helyett.
2019. márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fehér borból csakis szódával, ásványvízzel nem ízlik.
2019. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább száraz (kizárólag a szárazt bort iszom meg alapon) és nem túl fűszeres fehérborból (Irsai, sauvignon blanc, olaszrizling) vagy rozéból(kékfrankos, merlot, vagy valamilyen cuvée) szeretem. Az arány meg változó, minél melegebb az idő, annál több a szóda/bubis víz, de általában hosszúlépésként iszom (1 dl bor-2 dl szóda) nyilván nem centire kimérve, csak saccperkábé és előfordul a fele/fele arány is gyakran.
2019. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Száraz fehér vagy száraz rozé borból (semmilyen formában nem iszom édes vagy félédes bort), Házmester keverésben (3 deci bor, 2 deci szóda).
2019. márc. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Jégborból iszom fröccsöt.

A gluténérzékenység egy nemlétező betegség, nyugodtan sörözz, pizzázz.

2019. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Száraz fehér, és az aktuális kocsmai választékból valami normálisabb.

Egyébként az egyik legnagyobb különbség választék terén a sör meg a bor között, hogy sörből ki tudsz választani valamit, ami bejön, a bor az ennél kicsit "élőbb" dolog, ami tavaly volt, a jövőre vagy teljesen más lesz, vagy nem is lesz, mert az időjárástól kezdve a borászat üzletpolitikájáig minden közrejátszik benne.


Inkább különböző szőlőfajták borait kóstold, és teszteld, ne konkrétan 1-1 bort.

2019. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam írni, mint a 4es. Egwsssegetekre!
2019. márc. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kísérletezgettem az elmúlt napokban és a száraz feher jött be leginkább!
2019. márc. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!