Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha bort vagy fröccsöt apró...

Ha bort vagy fröccsöt apró kortyonként iszogatok, úgy, hogy közben nem teszem le a poharat az asztalra, az illetlenség?

Figyelt kérdés

2018. máj. 26. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kamu kérdés? Már miert lenne illetlenseg...az a pia ami benne van azt te megvetted az a tied azt csinálsz vele amit akarsz...ihatod ahogy akarod...nem feltétlenül kell letenni a poharat nem feltétlen az asztal sarkaba kell letenni a poharat nem feltétlenül kell az asztal közepére tenni a poharat meg semmi ilyesmi...sőt abba a kezedbe tartod amelyikbe akarod nem fog senki furan nezni rad...
2018. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egyből bedöntöd, az gázosabb. Mindjárt megjegyzik"húdeszomjasvolt"
2018. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyeske, nem kamu a kérdés! Az apám ordítozik meg kötekszik velem folyton, amikor együtt iszogatunk, hogy ne úgy igyam a fröccsöt, mint a teát, mert a haveroknak ezért rossz véleménye lesz rólam. Pedig nekem úgy esik jól...
2018. máj. 26. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Az apád jól be volt baxva azért kötekedett veled, te meg figyelembe is veszed a részeges alakok hülyeségeit.
2018. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

NEM mondom, hogy a történetben szereplő ember azonos, vagy csak hasonlóan beteg, mint az én apám, de erősen ide illik az én történetem is.


Az "illetlenség" szónak egy szolidárisabb világban nincs sok köze a valósághoz. Régebben volt szokás, hogy valami "illett", vagy "nem illett" és aki illetlenül viselkedett, azt a szülője megverte. - Ez teljesen elfogadott volt. Nagyapámat, nagyanyámat és az apámat is így nevelték.


Apámnak ennek köszönhetően pszichiátriai betegsége alakult ki és gyógyszeres kezelésre szorul. Ha nem szedi a gyógyszert, "talál" valamit a másik viselkedésében, ami illetlenség és előjönnek azok a fájdalmak, amit az anyja okozott a veréssel, mert így rögzült az agyában. Ezért, ha azt látja, hogy nem szorítom le a könyökömet, miközben az asztalnál ülök, akkor ő fájdalmat érez. Azt a fájdalmat, amit gyerekként kapott hasonló szituban. És mivel a viselkedésem és az ő fájdalma között van összefüggés az agya azt súgja, hogy én bántom őt és ezért engem fog megszólni. Logikus, de nagyon szánalmas dolog.


Szoktam viccelődni: "Nem tudtam, hogy nem szabad így viselkedni az illem szerint. Bocsánat, de most csaltam. Mi lesz a bírság, amit fizetnem kell és mikor kapok csekket?"


A sine nobilis világban vannak illemszabályok, amik a nobilis világban nincsenek. Ezeket azért találják ki, hogy nemesebbnek látszanak. Ez a borkultúrában elég gyakori - sajnos.

Ezt lehet agresszió mentesen is kezelni. Elmondod, hogy nem állt szándékodban ezzel megbántani. Bár te nem ismered ezt az illemszabályt, ha őt zavarja, nyugodtan szóljon. Téged az zavar, ha valaki agresszíven viselkedik, mert valaki olyat követ el, amiről nem tudja, hogy az a másikat zavarja. És legyen szíves, ha szól, azt kedvesebben jelezze, ha tudja.

2018. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!