Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol miatt lett nagy a hasam?

Alkohol miatt lett nagy a hasam?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 éve, hogy naponta iszok 2-3 nap kihagyásokkal. Elég nagy lett a hasam, de mikor ittasan haza megyek este igencsak megjön az étvágyam és bevágok 3 szendvicset. Nem tudom megkülönböztetni, hogy az alkohol miatt lett püffedt hasam vagy a kaja miatt. Az arcom is beesett volt most meg egy nagy duci gömb, illetve teljesen ki van vörösödve és megjelentek némi ráncok is a szemem körül. Illetve a szemem is vörös lett és csillogós. 22 éves vagyok szóval nem tudom, hogy szimplán ennyit öregedtem volna 3 év alatt vagy a pia miatt lehet. Nem hiszem, hogy 3 év alatt kialakulhat alkohol miatt egy püffedt alkat. Szerintem ennek 1-2 évtizednek azért el kell telnie, vagy szerintetek?

2019. ápr. 2. 21:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat iszol, és régóta, 3 év sok idő. Ettől simán lehet a hasad is nagy, és az arcod is püffedt.

Azt hittem, hogy naponta megiszol egy sört vagy valami ilyesmi. De ez a mennyiség nagyon durva.

2019. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Amint elértem a kamaszkort egy erősen szorongó, depresszív ember lett belőlem, pedig a gyerekkorom nagyon szép volt. Nem tudom mi váltottak ki ezt, apukám ugyanez volt, szóval valószínű genetika is lehet az erős depresszió. Annyi, hogy apukám nem ivott naponta.
2019. ápr. 3. 09:24
 13/25 A kérdező kommentje:
#10.: Nem öngyilkosság a célom...csak megoldja, hogy ne keljen gondolkodni, stresszelni.
2019. ápr. 3. 09:26
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
De van valami konkrét problémád? Azon kéne változtatni. Ha nem tudod, hogy mitől szorongsz, akkor kérj segítséget szakembertől. Bár lehet, hogy a leszokáshoz is kéne. Ennyi idő és mennyiség után, nem hiszem, hogy jó ötlet orvosi felügyelet nélkül leállni.
2019. ápr. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy nem tudom mi elől menekülök, talán saját magam elől.
2019. ápr. 3. 10:02
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal vagy még. Változtass. Előtted az egész élet. Ne így éld le. Biztosan van a közeledben is olyan szervezet, aki segít a leszokásban.
2019. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ha a nap végén iszol egy sört vagy a vacsorához egy pohár bort, mert jobban vagy hamarabb alszol tőle, az oké. De te hatalmas mennyiségeket fogyasztasz.

A stressz levezetésére, ha egészséges akar maradni az ember, akkor a sportot vagy más olyan módszert kell alkalmazni, ami nem eredményez felesleges "stresszt". Az alkohol a másnak, a hasnyálmirigynek, a felesleges kaja a szervezetnek az, felesleges terhelés. Gyakorlatilag a sport vagy valamely aktívabb játék (bowling) lehet az. Nekem a favágás segített, amikor elérhető volt anyámnál. Odaképzeltem a főnökömet, és a leggörcsösebb daraboknak is annyi volt.

Valami elől menekülsz vagy nem tudod magadban feldolgozni a stresszt.

Amit TENNI KELL (feltéve, hogy 60-nál tovább akarsz élni relatíve jó egészségben): Leszokni.

Amit TENNI ÉRDEMES:

1. A leszokáshoz addiktológiai segítséget kérni.

2. A vissza nem szokáshoz szakember segítségét kérni a lelki terhek feldolgozásának megtanulásához, azaz pszichoterápiára járni.

Mivel a tükör neked nem tetsző képet mutatott, és itt már kérdeztél a dologról, a leglényegesebb dolog már - majdnem teljesen - megvan: a betegségtudat.

Ilyen ivós volt egy angol dandy fazon is 1800 legelején. Visszavett mértéktartó emberre, és sokáig élt. A nevére nem emlékszek. Te is időben észbekaptál.

Sok sikert!

2019. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy sikerüljön hamar leszoknod róla!

Amúgy csak halkan megjegyzem, hogy ez anyagilag is rengeteg. Nekem ez is motiváló erő lenne, hogy ebből a pénzből mi mindent lehetne venni.

2019. ápr. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

Persze, hogy az alkohol miatt nézel így ki. Egyetértek: kérj segítséget a leszokáshoz, a vissza nem szokáshoz és a lelki okok miatt is. Hidd el, segítenek!

És igen, más idegnyugtatót keress. Gondolj vissza a gyermekkorodra, mit csináltál szívesen (ha ez segít, mert jelenleg nincs ötleted e téren). Hajrá! :)

2019. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm mindenkinek a kimerítő válszokat, mindenképp találni fogok megoldást. Talán tényleg a tudatalattim jelez nekem, hogy ez nem oké. Azért van bajom magammal. :)
2019. ápr. 3. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!