Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meukov vsop cognac konyak jó...

Meukov vsop cognac konyak jó minőségűnek számít már?

Figyelt kérdés

Jó minőségű már, megér 12.600 forintért meg venni? Elvileg ár/érték arányban nagyon jó konyak. Elvileg jobban megéri mint egy Rémy Martin vsop vagy egy Courvoisier vsop! Nem tudom , hogy 12.600 forintért mit takar az , hogy elvileg jó féle konyak! Azt , hogy csak iható cucc vagy azt is , hogy tényleg jó. Mert olyan halottam , hogy a konyakoknál a jó minőségű az 40 ezer felet indul. Elvileg a konyak a legdrágább zömény szeszes ital. Meg még van belőle több száz eves ital is!? Még tovább tárólható mint a rum ?! Bár eddig osborne carlos III solera reserve brandy-t ittam, amikor konyakot akartam venni ahoz képest biztos előre lépés lesz! Amúgy házi buliba kéne a konyak minden házi buliba szeretek minőségi italt venni. Pl whiskynél is johhnye black label vagy chivas regal 12 alá nem adom sose, ha kevesebb pénzem van inkább valami

likőr féleség.18/F



2019. ápr. 28. 20:14
 1/1 Phoney ***** válasza:

A Meukovot nem ismerem, de a Courvoisier VSOP szerintem is gyenge vétel 12-ért, igaz egy Johnnie Black vagy Chivas 12 szintjét még az is előzi egy árnyalattal.


Hogy „a jó minőségű az 40 ezer felet indul”, hát ez olyan dolog, hogy a 40 ezres cognac szintjét más italokból sem húsz alatt kapod meg... az pedig hülyeség, hogy a cognac a legdrágább töményszesz, minden érlelt italból sok drága tétel van. Hogy a többmilliós tételek közt miből van a legdrágább, az már csakis üzleti kérdés.


Az egyetlen cognac, ami nekem 12 ezer körül igazán bejött, az a Martell VSOP volt, de igen visszafogott, lágy íze van.


Ha nem feltétlenül francia cognac kell, akkor viszont nekem ebben az árban a jerezi brandyk szoktak jobban bejönni, pl. ha Carlos-t ittál, akkor 10 körül van Carlos I., kicsit feljebb Gran Duque d'Alba, vagy ha mehet a sherrysebb, édesebb, gyümölcsösebb íz, akkor Cardenal Mendoza, azt mindenki szereti, aki bírja az édeset.

2019. ápr. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!