Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Tesco sajátmárkás whisky?

Üdv!

Tescoban található kétféle olcsó whisky.

-Az egyik: Special Reserve Blended Scotch Whisky. Két kiszerelés, 3.5 dl/ 2000 forint, valamint 1L/ 5150 forint.

-A másik: Scots Club Blended Scotch Whisky 7 dl/ 3200 forint.

Neve alapján gondolom valami skót whisky lehet. Valakinek van tapasztalata a fent említett italokról? Mennyivel rosszabbak (esetleg jobbak) mint a szokásos belépő szintű italok? Gpondolok itt a Johnnie Walker Red-re vagy épp a sima Ballantine’s-ra (nekem az annyira nem jött be, inkább JW red).

Szóval kóstolta már valaki? Megér egy próbát?

Keress kérdéseket hasonló témákban: whisky, Tesco, olcsó, Hubertus, vodka, likőr, alkohol, pénz, ital

jún. 12. 02:09  Privát üzenet  

A válaszok

Nem is tudtam hogy van ilyen.

Egy próbát szerintem már csak poénból is megér. Egyenként nekem sokszor okozott már kellemes meglepetést egy-egy Tesco saját márkás termék. Azt nem írtad hogy Tesco Value vagy Finest a termék, pedig ez fontos, mert különösen a Tesco Finest termékek szoktak meglepően jók lenni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jún. 12. 04:42 Privát üzenet
Phoney nevű felhasználó válasza:

A "Special Reserve" egy nagyon visszafogott ízű, és árához mérten lágy whisky. Lényegében annyiban különbözik a márkás skót whiskyk legolcsóbb (4-5e Ft/7dl) tételeitől, hogy kevesebb íze van, de ezáltal az azokra jellemző rossz ízektől is megkímél, úgyhogy ezt akár előnyként is fel lehet fogni. A Johnnie Redre nem igazán hasonlít, inkább a Bali Finestre. (Mondjuk ilyen szintű töményekért eleve nem értem, minek dob ki valaki több ezer forintot. Kifizetsz vagy 3000 Ft járulékos költséget, hogy megvehess egy nettó 500 forintos whiskyt.)

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jún. 12. 05:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amennyire tudom ez nem Value vagy Finest termék, de ezeket csak a Tesco kínálatában láttam. Angliai Tescoban és itthoniakban is lehet kapni. Szóval inkább ilyen Tesco számára gyártott termékről lehet szó.

Phoney: köszönöm a választ, ez alapján a Special Reserve megérhet egy próbát. A másikról nincs esetleg tapasztalatod?

Illetve ha ezek nettó 500 forintos piák akkor mit ajánlasz helyette? Mert persze én is szeretem a drágább whiskyket, bár a legdrágább amit eddig ittam is csak tizenpárezer/7dl volt.

Ezekkel pedig úgy voltam, hogy hátha az árához képest kellemes csalódás. Ha lágyabb es kevésbé “szeszízű” mint a sima bali akkor nekem már jó pont.

# 3/5Időpont jún. 12. 10:45 Privát üzenet
Ezeket még nem kóstoltam viszont az Aldi és a lidl sajátmárkás whiskyjét igen. Az Aldis Arc Royal borzalmas volt de a lidlös Queen Margot az árához képest meglepően jó. Alapáron azt hiszem 3000Ft a 0.7-es de egy hónapja akciósan 2500Ft volt.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jún. 12. 12:27 Privát üzenet
Focikatalógus 728x90
A Special Reserve nem rossz.Abból régebben lehetett venni 1,5 literes kiszerelést is.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont jún. 12. 16:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen Whisk (e) yket ajánlotok max olyan 10e Ft-ig?
Az mennyire baj hogy 2-3 hete van a lapos üvegben a whisky és én ittam belőle?
A Whiskyt mivel érdemes fogyasztani? Amivel jó íze van és csúszik?
Melyik whisky a jobb?
Tényleg számít az, hogy mit iszok?
Melyik a 4 whisky közűl, milyen az aromájuk?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!