Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tesco sajátmárkás whisky?

Tesco sajátmárkás whisky?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tescoban található kétféle olcsó whisky.

-Az egyik: Special Reserve Blended Scotch Whisky. Két kiszerelés, 3.5 dl/ 2000 forint, valamint 1L/ 5150 forint.

-A másik: Scots Club Blended Scotch Whisky 7 dl/ 3200 forint.


Neve alapján gondolom valami skót whisky lehet. Valakinek van tapasztalata a fent említett italokról? Mennyivel rosszabbak (esetleg jobbak) mint a szokásos belépő szintű italok? Gpondolok itt a Johnnie Walker Red-re vagy épp a sima Ballantine’s-ra (nekem az annyira nem jött be, inkább JW red).


Szóval kóstolta már valaki? Megér egy próbát?



2019. jún. 12. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam hogy van ilyen.

Egy próbát szerintem már csak poénból is megér. Egyenként nekem sokszor okozott már kellemes meglepetést egy-egy Tesco saját márkás termék. Azt nem írtad hogy Tesco Value vagy Finest a termék, pedig ez fontos, mert különösen a Tesco Finest termékek szoktak meglepően jók lenni.

2019. jún. 12. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
87%
A "Special Reserve" egy nagyon visszafogott ízű, és árához mérten lágy whisky. Lényegében annyiban különbözik a márkás skót whiskyk legolcsóbb (4-5e Ft/7dl) tételeitől, hogy kevesebb íze van, de ezáltal az azokra jellemző rossz ízektől is megkímél, úgyhogy ezt akár előnyként is fel lehet fogni. A Johnnie Redre nem igazán hasonlít, inkább a Bali Finestre. (Mondjuk ilyen szintű töményekért eleve nem értem, minek dob ki valaki több ezer forintot. Kifizetsz vagy 3000 Ft járulékos költséget, hogy megvehess egy nettó 500 forintos whiskyt.)
2019. jún. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amennyire tudom ez nem Value vagy Finest termék, de ezeket csak a Tesco kínálatában láttam. Angliai Tescoban és itthoniakban is lehet kapni. Szóval inkább ilyen Tesco számára gyártott termékről lehet szó.


Phoney: köszönöm a választ, ez alapján a Special Reserve megérhet egy próbát. A másikról nincs esetleg tapasztalatod?

Illetve ha ezek nettó 500 forintos piák akkor mit ajánlasz helyette? Mert persze én is szeretem a drágább whiskyket, bár a legdrágább amit eddig ittam is csak tizenpárezer/7dl volt.

Ezekkel pedig úgy voltam, hogy hátha az árához képest kellemes csalódás. Ha lágyabb es kevésbé “szeszízű” mint a sima bali akkor nekem már jó pont.

2019. jún. 12. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezeket még nem kóstoltam viszont az Aldi és a lidl sajátmárkás whiskyjét igen. Az Aldis Arc Royal borzalmas volt de a lidlös Queen Margot az árához képest meglepően jó. Alapáron azt hiszem 3000Ft a 0.7-es de egy hónapja akciósan 2500Ft volt.
2019. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Special Reserve nem rossz.Abból régebben lehetett venni 1,5 literes kiszerelést is.
2019. jún. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Special Reverse egèsz jó.
dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!