Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy szeressem meg a kávét?

Hogy szeressem meg a kávét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon szeretném megszeretni a kávét. Én inkább teás ember vagyok amúgy, 16 éves.

Nem tudom hogy kéne elkezdeni.


2019. júl. 27. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld cukorral, vagy némi tejjel. Igazából más variáció nincs, mert sokunk megissza natúrba, én is általában, hangulat függő.
2019. júl. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem az első nulladik órás tanévem szerettette meg :D


Tényleg... egyébként miért akarod megszeretni? Nem kötelező kávézni, csak mert menőnek tűnik Costa Cafés 2000ft-os kávéval ülni a metrón vagy fotózkodni a belvárosban. Amúgy is színezi a fogakat. Persze én iszom minden reggel meg délután, de amíg nem a "kényszer" vitt rá, hogy igyam addig nem ittam. Egyébként visszagondolva anno amikor elkezdtem én öntöttem a főzött kávéba LaFesta forrócsoki port is. Attól jobb volt az íze. Aztán az elhagytam szép lassan.

2019. júl. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jöhet még :)

Ez a forró csoki 🍫 jó ötlet.

Igazából sokat járok kávéházba és mindig csak teát vagy forró csokit iszom. A prospektusokba a kávék mindig olyan jól néznek ki, de én tudom hogy meginni meg nem innám meg. Régen volt ilyen gyerek kávé, azt se tudtam meginni. :D

2019. júl. 27. 01:03
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy, nem kell erőltetni, ami szar az szar
2019. júl. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Hagyd a francba. Én se szeretem, még a hatása is semmi, megiszok egyet aztán alszok nyugodtan.
2019. júl. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%
Ha nem ízlik, ne idd :) Nem kell felnőttet játszani 16 évesen. Az érett felnőttlét egyik ismertetőjele pont az, hogy leszrod mi a szokás. :)
2019. júl. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem tetszik az íze, akkor ne idd. Nem baj az, ha nem ízlik mindenkinek minden. (azért a 4-est felrúgnám a megnyilvánulásáért).


A tea kitűnő alternatíva, bőven tartalmaz koffeint.


Mondhatni, hogy én 14 éves korom óta kávézom. Akkor szoktam rá anyám délutáni laza "instant" kávéjára (nem a 3 az 1-ben cucc). Minden reggelemet egy 3 dl-es tejeskávéval indítottam. Aztán ahogy felnőtt lettem, a munkahelyen hozzászoktam a főzött kávéhoz. Napi 3-4-et iszom, de nem a hatásáért, hanem mert imádom a kávé ízét. Fontolgatom, hogy veszek koffeinmentes változatban is, hogy még többet ihassak. Viszont én nem vagyok egy nagy teás, nem igazán szeretem, talán fél évente ha megiszok egyet.

Kinek a pap, kinek a papné ugyebár.


Egyébként miért akarod "megszeretni" a kávét?

2019. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Próbálj ki elsőnek egy Nescafé 3in1 tejjel és pici cukorral. Vagy egy tejeskávét cukorral. Esetleg feldobhatod tejszínhabbal és a tetejére raksz cukrot. Ha ezek nem ízlenek, akkor ne erőltesd. Én már kiskoromban imádtam a tejeskávét. Ha nálad nincs ez meg, akkor ne erőltesd. Amúgy is szinezi a fogakat. Nekem mióta kávézok azóta nagy küzdelem a fogam sárgulásának megszüntetése. Mindig enyhén sárgák a fogaim a sok kávétól.
2019. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én csak tejjel és repcemézzel (ez a méz megy a legjobban a kávéba, nem az a tipikus méz-ízű) tudom meginni, próbáld ki :)
2019. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Sokszor vagyok nagyon fáradt suli időszakban, a tanulástól és mert későn tudok lefeküdni de korán kell kelni. A szüleim mondják hogy "Miért nem iszol kávét?", egyszerűen nem tudok. A suliban is sokan isznak. Nem tudom, kicsit felnőttebbnek érezném magam tőle szerintem.

Én kiskorom óta teás vagyok.

2019. júl. 27. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!