Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani nagy...

Antika82 kérdése:

Hogyan lehet megoldani nagy vállalatnál, a csarnokban a víz ivást, az egyszer használatos műanyag poharak helyet?

Figyelt kérdés
Egy kb 180 embert foglalkoztató cégnél dolgozok. A csarnokban tilos enni és inni. Egy ivóhelységben egyszer használatos műanyag poharakat használunk vizet inni, de számomra felháborító, hogy naponta 10-15 poharat is elhasználunk fejenként (én megoldom, hogy minden nap csak 1-et használok,de ez már szabálytalan). Milyen megoldások vannak még? Mosható bögrék? Ivókút? Kulacsok? Nálatok ez hogyan működik? Vagy a higiénia oltárán feláldozzuk a környezetvédelmet?

2019. júl. 29. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Aztán ki fog 180 ember után napi többször mosogatni? Senki.
2019. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyen kint műanyag pohár, mindenki hozza szépen a sajátját és kész. Este hazaviszi, elmosogatja és meg van oldva.
2019. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk is hasonló a helyzet: enni és inni tilos, poharat nem tudunk hol tárolni. Éppen ezért mindenki, aki ilyen helyen dolgozik, kapott egy összecsukható poharat, az pont elfér a zsebében és tudja használni iváshoz.
2019. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Én is az összecsukható poharat akartam javasolni

Kérdező, tuti van nálatok dolgozóinötlezrendszer meg környezetvédelmis.

Add be javaslatnak, úgy, hogy kiszámolod mennyit spórolna a cég, ha évi egyszer adna mindenkinek wgy ilösszecsukható poharat

2019. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
A múltkor hallottam valami kukoricakeményítőből készülő szívószálról, ami teljesen természetes valami, teljesen lebomlik, nem terheli a környezetet. Ha szívószálat lehet belőle csinálni, akkor biztos poharat is. Ilyenre kéne átváltani a műanyag helyett.
2019. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"én megoldom, hogy minden nap csak 1-et használok,de ez már szabálytalan"

Ahogy te megoldod, mindenki más is megoldhatná, nem? De miért szabálytalan ez?

2019. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb lenne, ha mindenki magának vinne poharat vagy kulacsot. A sima vízől annyira azért nem szennyeződik be, hogy egyfolytában mosogatni kelljen. Napi 1-2-szer mindenki elöblítené a sajátját. Többet nem lenne kint műanyag pohár, így kénytelenek lennének vinni. Ehhez elég lenne az ivó helyiségbe egy emeletes polc, amin elfér ennyi pohár.
2019. júl. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
80%
Barátom is ilyen helyen dolgozik, épp minap beszéltünk erről hogy mekkora pazarlás. Nekem hirtelen a papírpohár jutott eszembe, lehetne egy külön kuka csak ennek és mehetne újrahasznosításra. Vagy az összecsukható pohár is jónak tűnik amit fölöttem írtak.
2019. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Egy egyszer használatos műanyag pohárnak kisebb az ökológiai lábnyoma, mint az elfolyó víznek, amiben elmosod a poharadat.
2019. júl. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyelőre annyi választ kaptunk, hogy a papírpohár túl drága. Gondolom a kukoricakeményítős is az lenne - Az ivóhelyiségben tilos más poharat/bögrét tárolni. Én egy poharat magamnak csak úgy leteszek egy polcra. Ha mindenki ezt csinálná akkor nem tudnánk eligazodni. - Az összecsukható poharat nem szívesen hordanánk a zsebünkben, mert van néhány poros-veszélyes anyag az üzemben. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
2019. júl. 31. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!