Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha fölforraljuk a a házi...

Ha fölforraljuk a a házi tehéntejet, akkor a tetején az zsír vagy tejsavó. Vagy mind2?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
színtiszta tejszín, vagyis zsír!
2010. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tejsavó nem lehet friss tejnél. Zsir, vagyis tejszin.
2010. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Régen még TEJET lehetett kapni az üzletekben. Volt üveges és kimért (kannás) tej. A kannásat fel kellett forralni, hogy ne romoljon meg, ha nem fogyasztottuk el rögtön. Gyönyörű vastag bőre volt a tetején rengeteg tejszínnel. (a leggyakrabban lezabáltuk, leloptuk róla)A mai tejet forralhatod addig amíg akarod, max. valami kis bőr lesz a tetején, amúgy már alig tej. Olyan régen ettünk már igazi tejet, hogy a frissen fejtet már meg sem innánk, mert olyan furi az íze.
2010. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az zsiradék a tetején vagyis tejföl.

Mi mindig ilyet iszunk,nem is szeretem az üzleti tejet.

2010. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Zsír van a tetején. Akkor látod jobban, mikor már teljesen kihűlt. Kanállal le lehet szedni. Nézd meg közelebbről, sárgás zsír. Van aki szereti és megeszi, van aki kidobja.
2010. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van aki kidobja? VÉTEK! Én ugyan nem szeretem magában megenni, kávéba szoktam tenni vagy olyan ételbe, amibe tejszín kell, de legtöbbször nem jutok idáig, mert a férjem betermeli :)

Mi csak frissen fejt bocitejet iszunk, a boltban kapható pancsoktól (főként a dobozos ún UHT löttyöktől) azóta hányok, amióta terhes voltam a lányommal. Tuti nem tej s nem is jó, mert azonnal kijött minden, ha megittam, csakúgy mint az összes mű élelmiszeripari kutyaszar, amivel megetetnek bennünket...

2010. júl. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!