Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire rossz...

Szerintetek mennyire rossz vagy jó az étkezésem és esetleg miért?

Figyelt kérdés

Reggeli: 4 szelet pirítós kenyér vajkrémmel és sajtkrémmel megkenve, egy paradicsom, 2 retek, uborka, szeletelt csirkemell sonka, egy bögre kávé


Tízórai: egy kocka meggyes sütemény, koffeinmentes kávé


Ebéd: Egy sütőben sütött krumpli tonhallal töltve azaz jacket potato, brassói pulyka hússal ketchuppal, olyasmi grillezett cukkini, paradicsom, paprika, pohár víz.


Uzsonna: Kb. egy bögre joghurt friss vegyes gyümölcsökkel


Vacsora: Serpenyőben sült garnéla rákok és tengeri kagylók, sült marha hús, sült krumpli, tök főzelék, párolt spárga és répa, egy nagy cső főtt kukorica.


Ki mit gondol? Akár mi jöhet :D


Desszertnek meg ugyanolyan gyümölcsös joghurtot ettem mint korábban.


Igen tisztában vagyok azzal hogy nem gyengén eszek össze vissza, de ez azért is van mert egy részt néha előző napról megmaradt kajából is eszek.


2019. szept. 2. 21:51
 1/5 anonim válasza:
76%
Szerintem kicsit sokat eszel. Főleg reggelire az a 4 szelet piritos. Attól hogy kicsit más formában fogyasztod még kenyér és tészta ami valljuk be hízlal. Sportolsz is ezek mellett?
2019. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
53%
Ha edzel jó ha meg nem akkor nem...
2019. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Hogy a francba lehet ennyit enni? Egy-egy hétvégén még okés, de valahogy nem bírom elképzelni, hogy munka közbe a fél órás ebédszünetembe hogy enném ezt meg.
2019. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Akármi jöhet" - elhiszem, mert az étkezésed is ezen az elven alapszik, úgy látom :D


Az én gyomrom nem fogadna be ennyi mindent úgy, hogy még jól is essen. Négy-öt különböző főtt étel egy napra? Oké, hogy csak csipegetsz belőle, de egyszerre enni halféléket, marhahúst és főzeléket? Most képzeld el, hogy néz ki a gyomrod belülről... ejj :/ :D


A helyedben kicsit laktatóbb reggelit ennék, pl. szendvicset, amit viszont jó alaposan megpakolok főtt tojással, sonkával vagy más fehérjével (akár hallal), zöldségekkel - vaj, egyéb zsiradék nélkül.


Ebédre jöhetne egy tányér leves, mert az telít, nem tudsz majd annyi mindent összeenni utána. Ha édes leves, az duplán jó, mert akkor a desszert sem hiányzik.


Ebben az esetben másodiknak elég egy szelet hús majonézes salátával, vagy valami viszonylag kevés szénhidrátot tartalmazó fogás, pl. hortobágyi palacsinta, vagy rizses tonhalsaláta.


Desszertnek szerintem sós leves esetében is tökéletesen kielégítő egy darab túró rudi, vagy valamilyen más tejes édesség, pl. túrós rétes esetleg egy pohár édes tejital/shake. (A piskótáktól leves és főétel után már olyan érzésem támad, mintha édes kenyeret tömködnék magamba, pedig amúgy nagyon-nagyon szeretem pl. a mézes krémest, a pitéket, de a kelt tésztás finomságokat is :D De inkább csak magában, ha mondjuk épp vendégségben vagyunk egy délután.)


Ebéd után néha jólesik egy kis feketekávé vagy gyomorkeserű.


Vacsorára legtöbbször már csak valami pirítóst eszünk szendvicskrémekkel, felvágottal, utána gyümölccsel vagy turmixszal.


Korábban mondjuk nem volt ilyen kiegyensúlyozott az étkezésem, reggelire bevágtam üres gyomorra a kávét, utána egész nap nem ettem, csak vacsorára egy adag jó nehéz főttételt. Meg is lett az eredménye: kiálló csontok, reflux és vitaminhiány.

2019. szept. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat hatalmas pacsi :)


Igen én is kicsit soknak érzem, de amikor ettől kevesebbet eszek úgy érzem nincsen sok energiám. Ha még kicsit vissza is veszek szénhidrátból akkor pláne.


Próbálok laktatóan enni, de nem mindig sikerül :/. Vannak napok ahol 2 szelet kenyér meg egy omlett bőven elég. Máskor zabpehely és 4 szelet kenyeret szalámikkal is bepusztítok reggelire aztán meg még éhes maradok.

Viszont kb. 2 éve az étkezésem sokkal nagyobb káosz volt. Azt ettem amit kívántam, óriási tál gabonapehely plusz gyümölcsök reggelire, nem igazán tudtam hogyan nézett ki egy 30-45 grammos adag. Vissza emlékezve közelítette a 150 - 200 grammot. :D Ebédre vacsira gyors kaják is a menün voltak. Desszerteket nem kímélve. Nutella, palacsinták, muffinok, sütik, plusz a kakaó vagy forró csoki mindenhez. :S


Sportolás szempontjából csak edzeni szoktam járni heti 3 alkalommal, semmi komoly ámbár kell egy kis mozgás. Ahova megyek azt bringával teszem, egyáltalán nem eget rengető távok, 2-3 km szokott egy átlagos utam lenni.

2019. szept. 3. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!