Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ma lejárt darált hústól lehet...

Ma lejárt darált hústól lehet bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal ma vettünk leakciózott, ma lejárt darált húst, abból lett ebéd, viszont mióta megettem szörnyen fáj és görcsöl a gyomrom, meg megy a hasam. A hústól lehet? Mást nem ettem ma.



2019. szept. 21. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%

ha valóban ma járt le attól nem,

de költői kérdés, honnét tudod hogy ma járt le ? valószínű már egyszer lejárt.. és át címkézték.

meg ugye azért az sem mindegy hogy hány fokon tárolják esetleg felengedett-e már,

2019. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
89%

Ha multinál vettétek akkor fel lehet lélegezni, ott nem címkézik újra a lejárt tálcás húsokat.

Ha nem volt nagyon puffadt a csomagolás, és nem volt nyersen büdös a hús, akkor nem az volt az oka.

2019. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Inkább az a gond, hogy mást nem ettél ma.
2019. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha baja lett volna csak megérzed amikor készíted.
2019. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tescoban vettük, nem én készítettem hanem párom.

2019. szept. 21. 22:18
 6/13 anonim válasza:
92%
fo szakacskent irom,hogy ha etel mergezest kaptal az altalaban 24 ora mire ki jon az emberen, eros hanyas,hasmenes,gyomor gorca kisereteben.. a wcrol le nem tudtok szallni konkretan.:)
2019. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
89%
erős fűszerezés?
2019. szept. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. szept. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#2: "Ha multinál vettétek akkor fel lehet lélegezni, ott nem címkézik újra a lejárt tálcás húsokat."


Nem a fenét. Meg a lejárt/majdnem lejárt tálcás húsokat bontják fel és darálják le és teszik ki újra.

2019. szept. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kizárni nem lehet, azonban a gyomorrontás az elmúlt 2-3 nap kajáitól is bőven lehet, pláne ha hasmenéssel indul. A nagyon gyors indulású gyomorrontások inkább hányással kezdődnek. Az ételfertőzéseknek (azok a fosatósak) pedig több napos a lappangási idejük. De ez sem törvényszerű, egy nagyon csípős ebéd után nálam másnap hajnalban már jön a cifrafosás.


És az sem mindegy, hogy másnak van-e baja, aki evett a kajából. Klasszikus ételmérgezésnél, azért senki sem tünetmentes. De ez egyéni érzékenységtől is függ.


Én is szoktam ilyen húsokat venni, baj sosem volt, de vallásos áhítattal szagolgatom és nézem, hogy biztos nincs-e baja.

2019. szept. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!