Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meg lehet még enni egy hete...

Meg lehet még enni egy hete lejárt darált húst?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy egy fél kiló darált húst nem használtam fel legutóbb és a fagyasztóban van azóta is. Csakhogy éppen ma a 7. napja hogy lejárt a szavatosság. De végig fagyiban volt, szerintetek az még jó lehet?

2016. nov. 15. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha le volt fagyasztva miert ne lehetne? Pont ezert szokta az ember lefagyasztani a dolgokat,hogy ne romoljanak meg...a rajta levo idő normál,hutoben valo tarolasra vonatkozik.
2016. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan készits beléöle bármit,semmi baja nincs.
2016. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fagyasztott árunál a szavatossági dátumot csak azért nézzük, hogy ne legyen évek óta lefagyasztva. Ha a lejárati dátum előtt fagyasztottad le, akkor olvaszd ki, és ha nincs szaga, nyugodtan egyétek meg. Mi sokszor csináljuk, hogy megvesszük nagy tételben a húsokat, kiporciózzuk, és lefagyasztjuk, aztán két hónap múlva elővesszük, pedig dátum szerint már rég lejárt... Ez a lényege a fagyasztásnak.
2016. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Belőle bocsi
2016. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos éppen tegnap kellett kidobnom egy szintén fagyasztott tálcás csirkemellet. Pedig elvileg csak előző nap járt le, de mégis szaga volt :/ Ezért vagyok bizonytalan.
2016. nov. 15. 10:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztásnál az a fontos, hogy MÉG mielött lejárna a szavatossága, ELÖTTE tedd a fagyasztóba.


Attól kezdve a szavatossági idö érvénytelen, "megáll" az ideje, azaz nem romlik el.


Ha a fagyasztott és kiolvasztott húsnak szaga van, akkor az a fagyasztás ELÖTT romlott meg.

2016. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha eredetileg is fagyasztott volt és kiolvasztottad, majd ujrafagyott akkor kidob!
2016. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak hűtött volt, én elhasználtam felét, a többit lefagyasztottam. Azóta most kiolvasztottam már, nem büdös egyáltalán.
2016. nov. 15. 11:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor semmi baj, nyugodtan használd fel, a fagyasztottnak, ha időben lefagyasztják, semmi baja nem lehet néhány hónapig.
2016. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2016. nov. 15. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!