Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen alapvető élelmiszereket...

Milyen alapvető élelmiszereket, alapanyagokat érdemes beszerezni egészséges étkezéshez?

Figyelt kérdés

Eddig egyáltalán nem főztem, tehát nincs is nálam semmi élelmiszer, alapanyag, se fűszer, se semmi. Van egy mikróm, egy rezsó és egy vízforraló, plusz egy-két edény, serpenyő. Főtt ételt eddig mindig otthonról vittem, vagy rendeltem/elmentem enni, de sokszor ez nem volt túl változatos, túl egészséges és hideg ételként is max. péksüti, joghurt vagy kenyér valami feltéttel.

Most szeretnék magamnak főzni, vagy legalább csak pár napon készíteni valamit, valami egészségesebb reggelit vagy vacsorát. Nem vagyok eleresztve anyagilag (nem kell mindenből a legolcsóbb, de nem akarok kimondottan drága dolgokat sem venni), kolis vagyok, csak magamra főznék, tehát nem kell betározni nem tudom mennyi mindennel, de azért jó lenne, ha össze tudnék dobni valamit és nem is kellene mindig boltba rohangálni.


2020. jan. 7. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

A túrós tésztához kell tészta ugyebár + túró meg tejföl.

A krumplis tésztához hagyma is kell, olaj meg paprika. Só, bors.

Két kedvenc kajám. :)


Ja, meg a kelkáposztafőzelék (krumpli+kelkáposzta). Lencsefőzelék is szuper. A lencsét be kell áztatni min. 5-6 órára.

Ezekbe csak rántás kell.

2020. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem fűszerből hosszú évek óta csak só, bors, paprika van otthon meg köménymag és babérlevél.

Köménymag kell a kelkáposztához. Babérlevél a lencséhez, nem muszáj, de jó bele.

Illetve fahéj a tejbegrízhez.

Semmi több.

2020. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Tojás, zöldségek, olivaolaj, barilla tészta, paradicsompüré, minőségibb sajt, csiperkegomba, mirelit zöldség főzelékhez, spenót, teljes kiőrlésű liszt, minőségi vaj, ecet, só-bors
2020. jan. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1%
Vegetat szerezz be az mindenbe jó és extrasabb mint a só
2020. jan. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy minimum alapkészlet: olaj, krumpli, hagyma, tojás, liszt, törtpaprika, cukor, só, bors, tejföl, sajt, egy kis száraz tészta, rizs. Valamennyi (lecsó)-kolbász, vagy virsli, de ha futja, akkor finom füstölt kolbász az igazi. Konzerv bab, borsó, kukorica, gomba, fagyasztott zöldségek... ezekkel már bőven el tudsz indítani egy saját konyhát:


Rakott krumpli, hagymás bab, sajtos tészta, tojásos nokedli, rizi-bizi, gombapörkölt,

2020. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen.
2020. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam az egészséges köret a bulgur (még főzni sem kell, csak áztatni) és a durumtészta.

Egy tálca gomba mindig jól jön, párolni, pörköltnek, rántani. Nem olajjal főzök, hanem vajjal vagy kacsazsírral.

Nekem a fagyasztóban van mindig pár szelet hús és mindenféle Lidl-s fagyasztott zöldség, de ezekből egy koliban nem nagyon tudsz betárazni, viszont ha van a közeledben, ott érdemes venni. Olcsóbbak mint másutt és jó minőségűek.

2020. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!