Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Házi kolbász megkezdese után...

Házi kolbász megkezdese után fogyasztható még, ha nem hűtőben volt?

Figyelt kérdés

Amikor kaptuk, akkor fellogattam a spájzban. Megkostoltam, de az állaga nem tetszett, ezért visszalogattam ugyanúgy. Megromolhatott így?

Most néztem, hogy kiszáradt e már egy kicsit, és akkor láttam hogy egy ici ponton penészes belül. Ha tovább vágok, ott már nem olyan.


2020. jan. 15. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy az penész.

A száraz, füstölt házikolbász megvágott vége kifehéredik, miközben szárad.

De ha elégtelen volt a füstölés, lehet tőle súlyos betegségeket kapni.

[link]

2020. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hentes ismerős csinálta. Valahogy meg lehet állapítani, hogy jó e még?
2020. jan. 15. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat hogy penész, de a vágott vége amúgyis beszárad, azt vágd le és a többi ehető..nekünk a sonka szokott néha bepenészedni, a sima fehér penésztől sose volt bajunk, le kell mosni. Szerintem attól csak finomabb
2020. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megeheted.

Nálam is néha megpenészedik a házi kolbász, igaz csak kívülről. Lemosom és mehet be a bendőbe. A bőrét nem szoktam úgysem megenni, azt mindig elkunyerálja a kutya. A már vágott végből is levágok pár mm-t, de azt nem a penész miatt, hanem, ha esetleg rámászott valami rovar.

Volt, hogy alufóliával+befőttes gumival lezártam a vágott véget, de aztán ezt elhagytam.

2020. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elfogyott?
2021. nov. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!