Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A nyúlhús milyen állat ízére...

A nyúlhús milyen állat ízére hasonlítható, vagy egyedi íze van?

Figyelt kérdés

2020. jan. 20. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem talán a csirke combra hasonlított. 🐰 🍴 😋
2020. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Kb. mint a csirke.
2020. jan. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem pulyka jellegű volt.
2020. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Csirke
2020. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
csirke, bár kevésbé száraz.
2020. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
77%

Ez attól függ mivel készíted. Alapvetően sima csirkeízűnek is el lehet készíteni, de egyébként a nyúlnak kifejezetten jól állnak az édeskés-pikáns ízvilágok, jobban mint a csirkének, mert szerintem magának a húsnak is van egy enyhe édeskés ízvilága, és teljesen más ízű lesz ha elrugaszkodsz a hagyományos só-bors-paprika magyar háromszögtől, és megkínálod más fűszerekkel is. (Igen, a csirkét is lehet más fűszerrel ízesíteni, de a kakukkfüves csirkehús és a kakukkfüves nyúlhús már rögtön nem ugyanaz, nekem ég és föld)


Raguban én remekül összeházasítottam a vörösborral, a gyömbérrel (!!! nagyon jól megy hozzá a gyömbér) és a birsalmával. Vadfűszerek (kakukkfű, rozmaring, tárkony) akár egy rakott nyúlhoz egy jó kis medvehagymás paradicsomsalátával, vagy akár bepácolod a színhúst (borókabogyó-vörösbor-almaecet-méz-mustármag-olaj) és aztán megsütöd, a szaftjából mártást készítesz... határ a csillagos ég, nagyon hálás nagyon finom hús, imádom.


Egy "hibája" van, iszonyat könnyű kiszárítani, ezért én ha sütöm, kizárólag csontos húsként sütöm, mert a csont segít szaftosan tartani, vagy adok hozzá zsiradékot (pl betekerem baconbe). Mártás, pecsenyelé mindig legyen hozzá gazdagon a sültekhez, ragunál ez alap ugye.

2020. jan. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Az ürgére eléggé hasonlít az íze, de ezt manapság már nemigazán tudod kipróbálni, mert az ürge elég ritka és ráadásul védett állat lett :)
2020. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
41%
Megtévesztéssig hasonlít a macskáéhoz.
2023. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!