Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen dolog...

Szerintetek milyen dolog otthon műanyag poharakat, evőeszközöket használni?

Figyelt kérdés

Van egy lowiq ismerosom aki mar 20+ eve muanyag cuccokbol eszik-iszik,mert igy nem kell mosogatnia..

100db-os muanyagpoharakat vesz 2-3 havonta,iszik belole egy parszor (pl tejet) majd pedig kidobja..mert igy nem kell elmosnia.

Szerintetek normalis?



2020. jan. 24. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Igénytelen, lusta, szemetelő, pazarló dolog szerintem.
2020. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A szót nem ismerem amit használtál, de nem normális. Én tudom, hogy az étel ugyanaz meisseni porcelánban meg műanyagban is, de azért álljon már meg a gyászmenet. Környezettudatosság?
2020. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

2!


lowiq- low iq, helyesen, alacsony intelligencia szintet jelent...



Az ő dolga. Ha 20 eve így él, nem fog megváltozni.

Nálunk nincs műanyag, csak taroló edények

2020. jan. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
20 éve? Tényleg lowiq lehet (bár ezt a szót eddig én sem ismertem), mert én még nyaraláskor ha büfében, vagy céges rendezvényen műanyag tányérban, műanyag késsel-villával kell ennem (20 éve és sajna még most is gyakori, hogy így adják), azt is utálom. Egyszerűen nem esik jól. Egy jó gulyásleves zsírja rajta van a kanálon, miközben eszem. De még otthon is? Nee! Sokkal gusztusosabban és jobb étvággyal fogyasztja el az ember az ételt rendes porcelán tányérban, rendes kanállal, késsel, villával. Szerintem a többség is ugyanígy van vele.
2020. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
4. vagyok. A lényeg lemaradt: százszor inkább mosogatok, minthogy otthon is "műanyagozzak".
2020. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
En is gondoltam mar ra, hogy kidobom a kukaba az osszes tanyert a francba es levaltok mindent eldobhatora. Mosogatni szar. De inkabb beruhazok koltozes utan egy mosogatogepre.
2020. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk is van itthon müanyag pohár-tányér de,nem ez az egyszer használatos ,hanem ikeás gyerekeknek szánt színes müanyag poharak,tányérok.
2020. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Én személy szerint gyűlölök mosogatni (a sok domestostól és mosogatószertől az elmúlt 16 évben annyira szétment a kezem, hogy a téli hidegben muszáj kesztyűt húzzak, különben a hideg véresre marja és kicserzi a bőrömet, máskülönben muszáj kézkrémet használjak - sajnos a gumikesztyűtől allergiás kiütéseket kaptam, ezért nem használtam).

Ettől függetlenül szerintem hihetetlenül nagy pazarlás ez az állandó eldobhatós étkészlet használata. Igaz, utálok mosogatni, de mégis jobb egy normális tányérból/pohárból enni/inni, mint ilyen szirszar műanyag vacakokból (ha otthonról beszélünk és nem táborozásról). Én amúgy kajak úgy érezném magam, mint egy "kempinglakó csöves". Inkább mosogatok, minthogy ilyen igénytelen és pazarló életmódot folytassak.

29/F

2020. jan. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

# 2: szerintem is ez a probléma, a környezetszennyezés. Az igénytelenséggel úgyse tudunk "kívülről" mit kezdeni. Ha valaki ilyen, az ilyen.


Mindazonáltal: azzal nem értek egyet, hogy ugyanaz az étel, mintha meissseni porcelánból enné. Természetesen fizikailag ugyanaz, de élvezeti értékben szerintem nagyságrendi különbségek vannak.


"Die Auge isst mit" mondja a német közmondás. Azaz: az étkezés nem csak egy puszta kalóriabevitel, hanem van élvezeti értéke, amihez nagyban hozzátesz az is, hogy mit látsz.


Szerintem egy jó vörösbort SOKKAL finomabbnak érzel szép talpas üvegpohárból kortyolgatva, mint húszforintos műanyagpohárból ledöntve....

2020. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 4/ : (9-es vagyok)

Csak most olvasom, hogy már megelőztél. :-)

2020. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!