Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kezdő halfogyasztónak milyen...

Kezdő halfogyasztónak milyen fajta halat ajánlanátok, ami nem túl intenzíven halas ízű?

Figyelt kérdés
A keszeg pl. milyen? Arra már hallottam, hogy finom. A pontynak már a "szagát" sem bírom. A tőkehalat kóstoltam, az ízlett.

2020. márc. 8. 18:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Még ami eszembe jutott, bár nem tudom hol laksz, de a Keszegsütő nevű étteremben (van Nyíregyházán, Budapesten, Miskolcon....) első osztályú alapanyagból főznek halas ételeket. A füstölt harcsa a kedvencem, a bőrét mindig hazaviszem alaplének. Egyébként ők is készítenek lencselevest belőle.
2020. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Béla211 ***** válasza:
100%

Arra figyelj ,hogy minél frissebb halat vegyél. Annál kevésbé halszagú és ízű. Pisztráng jó fokhagymásan olajjal bekenve grillen megsütve szinte egyáltalán nincsen hal íze.Sütőben már jobban. Általában egészben kapod meg de ha opálos a szeme a halnak és nagyon nyálkás azt nem szabad megvenni mert már nem friss.

Kárász nekem a kedvencem de azért van egy markáns íze ami nem ízlik mindenkinek.


Keszeg jó lehet főleg ha kicsi keszegekhez tudsz hozzá jutni.Ehhez inkább halas boltokba tudsz hozzá jutni. Vagy ha van horgász ismerősöd.

Ezt jól be kell irdalni 1-2 centis csíkokkal majd besózni egy órát állni hagyni. Majd paprikás lisztben megforgatjuk és forró olajban kisütjük ha beletettük közepesre vissza vehetjük a lángot. És ha kicsik a keszegek olyan ropogósra meglehet sütni hogy nem kell a szálkák miatt aggódni csak a gerincnem lesz ehető meg a fej:)


Az amur is jó sütőben sütve vagy rántva.

Nekem a durbincs is jó csak itt is figyelni kell mint a pisztrángnál ,hogy friss legyen.

2020. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az is fontos, hogy lehetőleg ne tavi hall legyen, és ne fagyasztott multis!

A Csukát kerüld, és a vörösszárnyú keszeget, a többi keszeg aránylag nem halas nagyon. A kárász is egyedi ízű, kóstold meg. A hekket kerüld messziről, meg azt a pangasiust is!

Én a napokban vettem Lidl-ben irdalt ponty szeletet, simán megsütöttem serpenyőben fokhagymáson, egész finom volt, zéró szálka, nem intenzív íz.

A friss sertéssültnek is van egy intenzív íze, natúron, fűszerezni kell...

2020. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor finom a hal, ha a konyhában még mozgott!

Nincs ismerős pecás, aki folyón lógat?

2020. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Tavi halat meg nem enném.

Annyi ólmot dobáltak már be a horgászok, hogy a hal szinte könyörög, hogy horogra akadhasson.

:)

2020. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos és részletes választ 👍

Sajnos nincsen pecás ismerősöm. Ti ismertek megbízható forrást?

2020. márc. 10. 09:23
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz olyasmit enni, ami nem ízlik?
2020. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 nyam-nyam ***** válasza:
100%
Én is azt mondom,hogy ne erőltesd. Ha nem ízlik nem is fog. Nincs ebben semmi baj.
2020. márc. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Az étrendemet szeretném színesíteni.

Nagyon ritkán és kevés húst fogyasztok, többnyire zöldségeket, gabonaféléket, olajos magvakat eszem. De ez hosszú távon nagyon egyoldalú szerintem. Nincs is rendben az immunrendszerem, nagyon könnyen megbetegszem.

A hal meg eléggé egészségesnek számít, könnyen emészthető, stb.

Tőkehalat már ettem, nemrég kóstoltam a lazacot, és azok ízlettek.

2020. márc. 12. 09:18
 20/20 anonim ***** válasza:

#19

Én egyáltalán nem eszek húst, mégis színesnek és változatosnak érzem az étrendem. Nem szabad belesüppedni a rántottsajtba. :D

2020. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!