Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik üzletben vásároltál...

Melyik üzletben vásároltál utoljára élesztőt, és mikor volt ez?

Figyelt kérdés

2020. márc. 31. 19:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Tom Market, csütörtök
2020. márc. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%
azt hiszem a tescoban... kb. 5-6 éve
2020. ápr. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor, Auchanban. Már kb. egy hónapja szeretnék venni (ugyanott), sosincs.
2020. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg időm van. Szívesen sütnék kalácsot, sütit a gyerekeknek kelt tésztából.

Heti 2 élesztőre lenne ehhez szükségem. A bolt, ahova járok 1.5 óra alatt elad 800 élesztőt és 7:30kor már nincs egy sem.


Kérdezik, hogy mi ez a nagy felhajtás az élesztő körül? Az, hogy valaki betáraz egy olyan termékből, ami rá fog romlani, de másnak nem hagy, hogy a szükséges meglegyen neki.


Ajánlom figyelmetekbe A Platform című filmet. Aztán tessék észrevenni, hogy ugyan ezt játssza ma az emberiség. Akinek lehetősége van, mindenki más elől elveszi pazarolva, azt, ami másnak szükség.

2020. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Aldi, 3-4 hónapja véletlenül betáraztunk (kétszer is vettünk úgy egy-egy nagy csomaggal, hogy már volt itthon csak megfeledkeztünk róla).
2020. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hét elején a közeli kisboltban kimértet. Ez is furcsa, mert előtte mindig vettem a sárga csomagolású kis kockát, vagy szárítottat. Kimértet utoljára a 80-as években vettem, de most úgy látszik, beszerezték valahonnan. Lángoshoz, kelt tésztához, pizzához vettem. Kenyeret nem sütök - még.

Vicces, hogy kiírják az üzlet ajtajára, hogy "élesztő van".

2020. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

8-as! "nem is értem ezt a felhajtást ami most zajlik."

és 14-es!


Hát ez az... Bár nekem annyira nincs "rengeteg időm", mégis hetente, de rosszabb esetben is 2 hetente szoktam valami kelt tésztásat sütni.

Szokott is itthon tartalékom lenni, de most pont pár hete fogyott ki a készletem, mikor ez a vírusmizéria kezdődött. De még akkor is azt hittem hever pár darab a fagyasztóban, ezért nem vettem rögtön. Ja meg már akkor sem láttam 1-2 boltban, bár akkor még nem kerestem eszeveszetten.

Aztán mikor nekiálltam volna sütni, és teljesen kirámolva a fagyasztót csak 1 kocka élesztőt találtam, hát el is vetettem a gondolatot, hogy süssek.


Azóta akárhányszor boltban járok, mindig körbekutatom, hogy van-e, de nem és nem, sehol nem találok már hetek óta!!! Azt az 1 árva kockányit őrizgetem, hogy azért tudjak húsvétra 1 kalácsot sütni.


Katasztrófa, komolyan mondom!

Most komolyan, az a sok marha, aki eddig tán élesztőt sem látott, nem hogy bármi fogalma lenne a kelt tésztáról, most azzal tölti az idejét, hogy megtanul kelt tésztákat vagy kenyeret sütni??? PPersze idejük lenne rá, de hiszem ha látom. Állítom tényleg romlik rájuk...


MI meg akik amúgy is rendszeresen használunk élesztőt, ezek miatt a bunkók miatt nem jutunk hozzá... Tényleg nonszensz!


(Na igazából csak kíváncsi voltam már, hogy mit mond az átlag élesztő ügyben... Más mit tapasztal....Meg hogy vajon hova és mikor menjek vásárolni, hogy találjak végre friss élesztőt....Vagy porélesztőt, már azzal is elégedett lennék, bár olyat ritkán használok.)

2020. ápr. 3. 08:38
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Március 31 miskolc auchan 2 doboz (100 darab)
2020. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!