Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha a férjem a legtöbb (hozzáil...

Ha a férjem a legtöbb (hozzáillő) főztömbe erős pistát rak, akkor nem ízlik neki igazán?

Figyelt kérdés
Azzal vigasztal, hogy nem így van, mert az e.p. a jó ételeket még jobbá teszi, de kételyeim vannak... 🥺 Ti hogy vagytok ezzel?
2020. ápr. 2. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Csak jobban szereti a csípőset.Hol a baj? Akkor panaszkodj ha kivágja a kutya elé
2020. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Baj van az ízérzékelésével, nem érzi az ízek árnyalatait, sőt, valószínűleg semmilyen ízt nem érez. Elöregedő nagyapám, amikor a hallásával együtt az ízeket sem igazán "fogta" már, akkor csinálta ugyanezt. Férjed 60 fölött van?
2020. ápr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

wow, utolsó..


Anyám ezt csinálja 5 éve, romlik a hallása is kicsit, 55 éves. Ha az ételt elrontom(túlborsozom, sózom), akkor nem rak, de az már az a szint, hogy az én fejem lángol a fűszerességtől, neki akkor jó..


Érdekes amúgy, nagyszüleim hallókészülékkel, tök süketen viszont kb csak vízízű semleges ételeket lettel hajlandóak enni(nem az egészség miatt, arra nem figyelnek).

2020. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki gourmand, van aki megelégszik azzal, hogy jó csípős legyen...
2020. ápr. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Barackoshányás ***** válasza:
100%
Én is ezt csinálom, nem vagyok ötvenes, csak simán szeretem a csípőset
2020. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

De csak csípősen jobb.


Én pl tejfölös vagyok, de annyira, hogy a rakott kruplira is ráhalmozom a plusz egy kanál tejfölt, pedig amúgy is finom az ebéd. Ez nem ezen múlik, hanem a megszokáson.

2020. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én többek szerint is jól főzök, mégis a saját magam által főzött és tökéletesnek tartott ételeimbe is teszek egy pár csepp csiliolajat. Ami nem ízlik kaja, az csípősen sem ízlik, nyugodj meg! Egyébként nyáron a bográcsban a lecsót is csak bogyiszlóiból csináljuk a haverokkal.

Pedig nem vagyunk nagyothallók, vakok és 100 évesek!:D

2020. ápr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
😀😀😀 mindenkinek köszi a választ!
2020. ápr. 2. 22:03
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem épp normális, de nem a te főztöddel van baj, hanem az ő ízérzékelésével.
2020. ápr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

én nem aggódnék. Azokat az ételeidet amibe nem passzol az erős pista, megeszi nélküle, nem? Akkor nem valószínű hogy szelektíven csak azokat az ételeket nem tudod finoman elkészíteni amibe egyébként is szokás csípőset rakni.

Egyébként még az sem biztos hogy az ízérzékelésével baj van, nem tudjuk eredetileg erősen készíti-e ezeket az ételeket a kérdező, sem azt hogy mennyi plusz erős pista kerül bele. Attól még senkinek nem lesz elcs.szett az ízlése hogy a nulla erőspaprikát tartalmazó levesbe beletesz egy késhegynyit.

2020. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!